W dniu 3 marca  po raz kolejny zorganizowany został Bieg Tropem Wilczym największy bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych w którym wzięło udział 200 osób chcąc w ten sposób zamanifestować swoją pamięć ofiarach reżimu komunistycznego.

Uczestnicy biegu na początku wzięli udział w mszy świętej w intencji Żołnierzy Niezłomnych celebrowanej przez ks. Grzegorza Świtalskiego poprzedzonej programem słowno muzycznym przygotowanym przez uczniów szkoły podstawowej Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim.

Bezpośrednio po mszy św. Ruszył bieg od Ronda Żołnierzy Wyklętych do Izby Pamięci Terroru Komunistycznego na symbolicznym dystansie 1963 metrów który to dystans ma przypominać o roku śmierci Józefa Franczaka ps. „Laluś”

Na mecie na uczestników czekały pamiątkowe medale.

Wydarzenie to było też dobrą okazją do uhonorowania pamięci Żołnierza Wyklętego związanego z ziemią tomaszowską Jana Leonowicza ps. „Burta” którego tablicę pamiątkową odsłonięto na ścianie byłego więzienia Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w której uczestniczył Burmistrz Miasta Wojciech Żukowski.