402 rocznica zatwierdzenia Prawa Miejskiego

6 października 2023 r. w Sali Reprezentacyjnej im. Tomasza Zamoyskiego odbyła się uroczystość organizowana z okazji 402 rocznicy zatwierdzenia Prawa Miejskiego dla Tomaszowa Lubelskiego.

Uroczystość rozpoczął Wojciech Żukowski – Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego witając przybyłych gości i w krótkich słowach przedstawiając historię wydarzeń które doprowadziły do zatwierdzenia Prawa Miejskiego dla naszego miasta.

Kolejnym punktem programu był wykład pt. „100-lecie Tomaszowskiego Klubu Sportowego „Tomasovia” 1923 – 2023 wygłoszony przez Mirosława Tereszczuka – członka Tomaszowskiego Towarzystwa Regionalnego współautora monografii klubu.

Uroczystość była też okazją do wręczenia Medali za zasługi dla Tomaszowa Lubelskiego im. Tomasza Zamoyskiego założyciela Miasta za wieloletnie zaangażowanie w rozwój gospodarczy miasta oraz działalność społeczną w Tomaszowie Lubelskim które otrzymali:

  1. Marcin Ambroziak, Anna Ambroziak – Sibi Spółka z o.o. sklep Intermarche w Tomaszowie Lubelskim
  1. Sylwia Mrozik, Paweł Mrozik – Mersin Spółka z o.o. sklep Bricomarche w Tomaszowie Lubelskim

Za wieloletnie zaangażowanie w rozwój i rozpowszechnienie refleksologii w Polsce i na świecie oraz utworzenie Polskiego Instytutu Refleksologii z siedzibą w Tomaszowie Lubelskim Medali za zasługi dla Tomaszowa Lubelskiego im. Tomasza Zamoyskiego założyciela Miasta otrzymała Pani Wanda Budzanowska-Bratko.

Ostatnim punktem uroczystości była prezentacja 12/2023 numeru Rocznika Tomaszowskiego której dokonał dr hab. Dariusz Szewczuk UMCS.

Całość uświetnił mini recital Aleksandry i Sławomira Karwańskich