Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Dziś
-1°
Sobota
10°
 
Piątek, 23 kwietnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Ilona, Jerzy, Wojciech

Żyć to działać

28.02.2014

Żyć to działać

      5 grudnia 2013 roku na Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbyło się spotkanie jedyne w swoim rodzaju. Bowiem wykłady, pogłębianie wiedzy to jedno, ale przedstawienie żywej kultury to zupełnie inna działalność UTW.

      Wieczorek poetycki pani Marii Garbarz był prawdziwą ucztą duchową i wydarzeniem, które z pewnością zapoczątkuje kolejne spotkania promujące studentów.

      Studentka Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aktywnie włączyła się w działalność UTW w teatrzyku, zespole literackim, laureatka konkursu „Poturzyńskim szlakiem Chopina” w 2010 roku. Teraz wystąpiła w roli gościa honorowego i autora poezji.

      Wiersze pisane sercem, tak można powiedzieć o twórczości pani Garbarz, sama mówi o nich „wiersze kuchenne”, każde z tych określeń oznacza przede wszystkim zawartych w nim treści. Zestaw zaprezentowany na czwartkowym wieczorze reprezentował atlas wspomnień i refleksji właściwych osobie wrażliwej i czującej całą sobą. Składają się na nie wiersze o małej ojczyźnie – Tomaszowie, wspomnienia matki, miłości, młodości, obrazki o wnukach a także wiersze religijne „Jesteś Panie” czy „Dziękuję Ci Boże”, wiersz korespondujący z utworem Słowackiego.

      W wieczorku obok autorki wystąpili recytatorzy: B. Marczak, H. Fiutka, I. Ostojska, U. Szałapska, soliści: M. Bartecka, Z. i J. Kuśmierczykowie.

      Wieczór poetycki otworzył nie tylko nowe horyzonty dla UTW, ale wywołał wzruszenie wśród obecnych.

Wersja do druku Generuj PDF
---