Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Wtorek, 17 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Brunon, Paschalis, Weronika, Wiktor, Stanisław, Sławomir

Muzyka łagodzi obyczaje i łączy pokolenia - 01.12.2016 r.

24.01.2017

      1 grudnia 2016 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się kolejne spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podczas którego p. Lilla Walczak podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat „Muzyki łagodzącej obyczaje i łączącej pokolenia”.

      O roli muzyki w życiu człowieka można by mówić wiele, w zasadzie towarzyszy człowiekowi od początku istnienia ludzkości. Znaczenie muzyki znane jest od starożytności, aż po współczesność. Pojawiała się zarówno na dworach, jak i wiejskich chatach łącząc ludzi o różnej kulturze, ale wspólnych zainteresowaniach. Obecnie znany jest walor terapeutyczny muzyki, która pozwala przetrwać najtrudniejsze momenty w życiu, redukuje napięcia i stresy życia codziennego. Ponadto łączy ludzi np. w amatorskim ruchu artystycznym oraz pokolenia. Wspólne śpiewanie łączy rodziny i cementuje więzi społeczne.

      Wszystkie informacje przekazane zostały przez p. Lillę Walczak w momencie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Prowadząca zachęciła zebranych do podtrzymywania w domach rodzinnych tradycji wspólnego kolędowania. Na koniec spotkania słuchacze poznali i wspólnie zaśpiewali pastorałki: „Pójdźmy wszyscy Podhalanie” oraz „ Narodził się Bóg dziecina”

Wersja do druku Generuj PDF
---