Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Ilona, Klara, Bronisław, Helena, Bogusław

Dzień życzliwości

29.11.2016

Dzień życzliwości

był okazją do zorganizowania przez tomaszowskich seniorów miłego spotkania, które odbyło się 17 listopada w siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

      Salka była wypełniona po brzegi, gdyż chętnych do uczestniczenia w zajęciach tomaszowskiej filii UTW nie brakuje. Z zaproszenia skorzystali też goście w osobach: sekretarz miasta Janusz Brodowski, kierownik inspektoratu ZUS w Tomaszowie Lubelskim Janina Łasocha, kierownik teatru działającego przy TDK Maria Kozyra, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Katarzyna Kuczyńska oraz bibliotekarka i nauczycielka Jolanta Kowalska.

      Jadwiga Skawińska, kierownik UTW, serdecznie powitała wszystkich zebranych i zachęciła do dobrej zabawy w duchu życzliwości i radości. Życzliwość jest pragnieniem szczęścia dla drugich. To pragnienie i życzenie, które przyświeca obchodom tego dnia zostało wspaniale wypełnione, dzięki satyrycznemu programowi zaprezentowanemu przez kabaret „Aluzja".

      Były piosenki, dialogi i scenki, ukazujące życie współczesnego emeryta - od żartobliwej strony. Nowoczesna babcia nie robi już na drutach ani nie chodzi w kapciach, ale zwiedza świat i seruje po Internecie, jak to pokazane było w dialogu „Wyjazd do rodziny". Podobnie i współczesny dziadek układa sobie życie, będąc już wdowcem, o czym mówił skecz „Rolnik szuka żony". Teksty do dialogów i piosenek zostały napisane przez członków zespołu.

      Kabaret „Aluzja", działający przy UTW - to jedna z form aktywności seniorów. Założycielem i koordynatorem zespołu jest Maria Gorał, natomiast całość aranżuje i akompaniuje Henryka Hałasa i Roman Drżał.

      Słodki poczęstunek przy herbatce zakończył spotkanie seniorów.

mak

źródło: Rewizje Tomaszowskie

Wersja do druku Generuj PDF
---