Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Wtorek, 17 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Brunon, Paschalis, Weronika, Wiktor, Stanisław, Sławomir

Wizyta uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku

02.11.2016

Wizyta uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku

      Uniwersytet Trzeciego Wieku ma na celu włączenie emerytów do systemu kształcenia ustawicznego, aktywizację intelektualną, psychiczną i fizyczną oraz promocję zdrowego stylu życia. Warsztaty, seminaria i wykłady stwarzają okazję do nawiązywania nowych przyjaźni i rozwinięcia kontaktów towarzyskich.
      Podczas spotkania mł. bryg. Andrzej Mandziuk, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Tomaszowie Lub. oraz bryg. Andrzej Pasieczny, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego przedstawili uczestnikom informację o stanie bezpieczeństwa pożarowego na terenie powiatu. W formie prezentacji omówili m.in.: 

  • zadania realizowane przez Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy na terenie powiatu z uwzględnieniem roli samorządu powiatowego i gminnego,
  • obowiązujące przepisy prawne w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

      Następnie uczestnicy spotkania zapoznali się ze zbiorami historycznymi  izby tradycji oraz wyposażeniem ratowniczym będącym na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Tomaszowie Lubelskim. Dla chętnych była również możliwość praktycznych ćwiczeń na fantomie przeznaczonym do nauki resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Źródło: http://straz-tomaszowlubelski.idsl.pl/index.php/sample-sites-3/200-wizyta-uczestnikow-uniwersytetu-trzeciego-wieku

Wersja do druku Generuj PDF
---