Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Dziś
22°
Niedziela
12°
 
Sobota, 26 września 2020 r.
Imieniny obchodzą: Justyna, Cyprian, Wawrzyniec, Łucja

Powszechny Spis Rolny

01.09.2020

Gminne Biuro Spisowe (GBS) informuje, że w dniu 1 września 2020 r. w Urzędzie Miasta Tomaszów Lubelski, ul. Lwowska 53, dla osób nieposiadających dostępu do internetu w gospodarstwie domowym, zostanie bezpłatnie udostępnione stanowisko komputerowe do dokonania samospisu internetowego.

Użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy będą chcieli skorzystać z tej możliwości proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny, w godzinach 8.00 – 15.00, pod numerem telefonu 84-664-25-70.

Stanowisko komputerowe dostępne będzie w czasie przeprowadzania Powszechnego Spisu Rolnego od 1 września do 30 listopada 2020 r.

Jednocześnie informujemy, że zostaną uwzględnione niezbędne zabezpieczenia wynikające z sytuacji epidemicznej (dezynfekcja stanowiska).

Przypominamy, że wszystkie osoby wchodzące do budynku Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

Dane zebrane w Powszechnym Spisie Rolnym są niezbędne do racjonalnego planowania programów rozwojowych polskiego rolnictwa, zarówno w skali krajowej, jak i lokalnej. Dostarczą informacji na temat sytuacji demograficznej, społecznej i gospodarczej rolników, a także prowadzonej produkcji rolnej.

W spisie muszą zostać spisane wszystkie gospodarstwa rolne. Można realizować ten obowiązek poprzez samospis internetowy bądź wywiad z rachmistrzami spisowymi.

Metodą zalecaną jest samospis, który polega na samodzielnym wprowadzeniu informacji do formularza ankiety spisowej, dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem:  spisrolny.gov.pl

Aby spisać się szybko i wygodnie przygotuj wcześniej:

  • numer gospodarstwa rolnego OdBR (otrzymasz go w liście od Prezesa GUS),
  • numer PESEL (będzie potrzebny do zalogowania się),
  • informacje o powierzchni gruntów, zasiewów, stosowanych nawozach, itp.

Ważne informacje: https://spisrolny.gov.pl/warto-wiedziec

Gminne Biuro Spisowe
Miasta Tomaszów Lubelski

 

Wersja do druku Generuj PDF
---