Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A

Imieniny obchodzą: Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

SUKCES TOMASZOWSKICH SPORTOWCÓW

10.03.2015

na Ogólnopolskich Igrzyskach i Gimnazjadzie Młodzieży
w Biegach Narciarskich – Białka Tatrzańska 06-08.03.2015 roku.

Na zakończenie sezonu tomaszowscy narciarze rywalizowali na trasach biegowych w Białce Tatrzańskiej, gdzie odbyły się zawody w ramach Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w biegach narciarskich. Tomaszów reprezentowało 27 zawodników z gimnazjów i szkół podstawowych, na co dzień trenujących w klubie MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski.

W pierwszym dniu zawodów w stylu klasycznym gimnazjaliści zmagali się na dystansie 3 km, a uczniowie szkół podstawowych mieli do pokonania 2km.

Wśród gimnazjalistów najlepiej zaprezentowali się: Monika Skinder (Gim. Nr 2) i Dawid Ciećko (Gim. Nr 1), którzy wygrali w swoich kategoriach wiekowych oraz Emil Pleskacz (Gim. Nr 1), który zajął drugie miejsce. W kategorii szkół podstawowych najlepiej wystartował Bartosz Cielniak (SP Nr 3), który zajął trzecie miejsce; tuż za nim na czwartym miejscu swój bieg ukończył Jakub Ferenc (SP Nr 3).

W drugim dniu odbyły się biegi w stylu dowolnym. Gimnazjaliści mieli do pokonania dystans 5 km, a uczniowie szkół podstawowych odpowiednio 3km, najmłodsi 1 km. Wśród gimnazjalistów po raz kolejny niezawodnymi okazali się Monika Skinder (Gim. Nr 2) i Dawid Ciećko (Gim. Nr 1), którzy ponownie wygrali w swoich kategoriach wiekowych oraz Emil Pleskacz (Gim. Nr 1), który tym razem ukończył zawody na trzecim miejscu, a Natalia Pliżga (Gim Nr 1) – na czwartym. W kategorii szkół podstawowych trzecie miejsc zajął Jakub Ferenc (SP Nr 3). Po dwóch dniach w gronie gimnazlistek Monika Skinder (Gim. Nr 2) – w kategorii dziewcząt odebrała puchar i nagrode jako najlepsza zawodniczka Gimnnazjady.

Zwieńczeniem zawodów i dużym sukcesem Tomaszowa były biegi trzeciego dnia, gdzie szkoły startowały w biegach sztafetowych. Na pierwszym miejscu swoją sztafetę ukończyli i złotymi medlistami Igrzysk zostali chłopcy ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, którzy startowali w składzie: Michał Gumieniak, Bartosz Cielniak, Dawid Nabrdalik i Jakub Ferenc. Sztafeta chłopców z Gimnazjum Nr 2 W Tomaszowie Lubelskim w składzie Kacper Buczek, Karol Teterycz, Kacper Jarczak i Jan Żółkiewski – zajęła drugie miejsce, a sztafeta chłopców z Gimnazjum Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim w składzie Dawid Ciećko, Karol Smoluch, Mikołaj Kulczyński i Emil Pleskacz – zajęła trzecie miejsce.

W klasyfikacji szkół gimnazjalnych na 46 startujących szkół – Gimnazjum Nr 1 Tomaszów Lubelski zajęło trzecie miejsce (z dorobkiem 95 pkt.), a szóste miejsce Gimnazjum Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim (69 pkt.)

W klasyfikacji szkół podstawowych, gdzie sklasyfikowano łącznie 51 szkół z całej Polski – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim zajęła trzecie miejsce (85 pkt.). Dzięki wynikom uzyskanym przez tomaszowskie szkoły w klasyfiakcji województw, lubelskie zostało sklasyfikowane na trzecim miejscu w Polsce.