Artykuły
KOMUNIKAT KOMISARZA WYBORCZEGO W LUBLINIE
KOMUNIKAT
KOMISARZA WYBORCZEGO
w LUBLINIE
z dnia 20 listopada 2014 r.
o wynikach wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast
przeprowadzonych w dniu 16 listopada 2014 r.
Na podstawie art. 168 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. — Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112, z późn. zm.[1])) Komisarz Wyborczy w Lublinie podaje do publicznej wiadomości wyniki wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast na obszarze województwa lubelskiego, przeprowadzonych w dniu 16 listopada 2014 r. według następującej właściwości terytorialnej komisarzy wyborczych: 1. Komisarz Wyborczy w Lublinie
l.p. | Nazwa Gminy/Miasta | Imię i nazwisko wybranego kandydata | Skrót lub nazwa komitetu wyborczego zgłaszającego kandydata |
1 | Gmina Abramów | Artur Sławomir Chomiuk | KWW DLA GMINY |
2 | Gmina Baranów | Robert Wojciech Gagoś | KWW RAZEM |
3 | Gmina Borzechów | Zenon Madzelan | KWW GMINA BORZECHÓW NASZ WSPÓLNY DOM |
4 | Gmina Chodel | Jan Wincenty Majewski | KWW JANA MAJEWSKIEGO |
5 | Gmina Cyców | Wiesław Stanisław Pikuła | KWW WSPÓLNA SPRAWA |
6 | Gmina Dęblin | Beata Siedlecka | KWW DĘBLIN NA PLUS |
7 | Dzierzkowice | Marcin Gąsiorowski | KOMITET WYBORCZY PSL |
8 | Gmina Firlej | Sławomir Marian Cieszko | KWW GMINA FIRLEJ – NASZ WSPÓLNY DOM |
9 | Gmina Garbów | Kazimierz Firlej | KWW POROZUMIENIE NIEZALEŻNYCH |
10 | Gmina Głusk | Jacek Zbigniew Anasiewicz | KWW WSPÓLNA GMINA |
11 | Gmina Gościeradów | Mariusz Szczepanik | KWW MARIUSZA SZCZEPANIKA NOWA INICJATYWA |
12 | Gmina Jabłonna | Magdalena Sylwia Sałek | KWW RAZEM DLA ROZWOJU |
13 | Gmina Janowiec | Jan Jacek Gędek | KWW GMINA JANOWIEC RAZEM |
14 | Gmina Józefów nad Wisłą | Grzegorz Kapica | KWW MAŁA OJCZYZNA |
15 | Gmina Kamionka | Karol Marek Ługowski | KWW WSPÓLNE DOBRO |
16 | Gmina Karczmiska | Janusz Konrad Goliszek | KOMITET WYBORCZY PSL |
17 | Gmina Kazimierz Dolny | Andrzej Pisula | KWW ANDRZEJA PISULI |
18 | Gmina Kłoczew | Zenon Mirosław Stefanowski | KWW ZENONA STEFANOWSKIEGO |
19 | Gmina Kock | Tomasz Futera | KWW ROZWÓJ MIASTA I GMINY KOCK |
20 | Gmina Konopnica | Mirosław Żydek | KOMITET WYBORCZY PSL |
21 | Gmina Końskowola | Stanisław Gołębiowski | KWW STANISŁAWA GOŁĘBIOWSKIEGO |
22 | Gmina Kraśnik | Mirosław Stanisław Chapski | KOMITET WYBORCZY PSL |
23 | Gmina Krzczonów | Katarzyna Honorata Bryda | KWW LUBIĘ KRZCZONÓW KATARZYNA BRYDA |
24 | Gmina Kurów | Stanisław Wójcicki | KWW ST. WÓJCICKI |
25 | Gmina Lubartów | Krzysztof Grzegorz Kopyść | KWW KRZYSZTOFA KOPYŚCIA |
26 | Miasto Lublin | Krzysztof Jan Żuk | KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP |
27 | Gmina Ludwin | Andrzej Marcin Chabros | KWW NASZA MAŁA OJCZYZNA - LUDWIN |
28 | Gmina Markuszów | Andrzej Szczepan Rozwałka | KOMITET WYBORCZY PSL |
29 | Gmina Michów | Janusz Antoni Jankowski | KOMITET WYBORCZY PSL |
30 | Gmina Milejów | Tomasz Andrzej Suryś | KWW RAZEM W GMINIE |
31 | Gmina Niedźwiada | Janusz Stanisław Marzęda | KOMITET WYBORCZY PSL |
32 | Gmina Niemce | Krzysztof Urbaś | KOMITET WYBORCZY PSL |
33 | Gmina Nowodwór | Ryszard Piotrowski | KWW NASZA MAŁA OJCZYZNA |
34 | Gmina Ostrów Lubelski | Józef Krzysztof Gruszczyk | KWW WYBORCÓW GMIN POWIATU LUBARTOWSKIEGO |
35 | Gmina Piaski | Michał Tomasz Cholewa | KOMITET WYBORCZY PSL |
36 | Gmina Puchaczów | Adam Paweł Grzesiuk | KOMITET WYBORCZY PSL |
37 | Gmina Puławy | Krzysztof Marek Brzeziński | KWW DWA BRZEGI KRZYSZTOFA BRZEZIŃSKIEGO |
38 | Miasto Puławy | Janusz Marian Grobel | KWW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE PRAWICY PUŁAWSKIEJ |
39 | Gmina Rybczewice | Elżbieta Krystyna Masicz | KOMITET WYBORCZY PSL |
40 | Gmina Serniki | Stanisław Marian Marzęda | KWW SERNIKI |
41 | Gmina Spiczyn | Dorota Zofia Szczęsna | KWW PRZYJAZNA I AKTYWNA GMINA |
42 | Gmina Stężyca | Zbigniew Witold Chlaściak | KWW RAZEM DO SUKCESU |
43 | Gmina Strzyżewice | Jan Andrzej Dąbrowski | KOMITET WYBORCZY PSL |
44 | Gmina Szastarka | Artur Piotr Jaskowski | KWW ARTURA JASKOWSKIEGO |
45 | Gmina Świdnik | Waldemar Jakson | KWW RODZINA I PRAWO |
46 | Gmina Trawniki | Jerzy Szpakowski | KWW ROZWÓJ GMINY |
47 | Gmina Ułęż | Krzysztof Józef Olszak | KWW GMINY UŁĘŻ |
48 | Gmina Wilkołaz | Paweł Zbigniew Głąb | KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ |
49 | Gmina Wólka | Edwin Gortat | KWW SŁUŻBA LUDZIOM |
50 | Gmina Wysokie | Anna Elżbieta Wojtas | KWW ANNY WOJTAS |
51 | Gmina Zakrzew | Teodora Zaręba | KWW NASZA GMINA ZAKRZEW |
2. Komisarz Wyborczy w Białej Podlaskiej
l.p. | Nazwa Gminy/Miasta | Imiona i nazwisko wybranego kandydata | Skrót lub nazwa komitetu wyborczego zgłaszającego kandydata |
1. | Miasto Terespol | Jacek Danieluk | KWW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE TERESPOLA |
2. | Gmina Adamów | Sławomir Skwarek | KWW SŁAWOMIRA SKWARKA |
3. | Gmina Biała Podlaska | Wiesław Marian Panasiuk | KOMITET WYBORCZY PSL |
4. | Gmina Borki | Radosław Adam Sałata | KWW RAZEM DLA GMINY BORKI |
5. | Gmina Drelów | Piotr Kazimierski | KWW DLA DOBRA WSZYSTKICH |
6. | Gmina Jabłoń | Dariusz Łobejko | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZADBAJMY O ROZWÓJ |
7. | Gmina Janów Podlaski | Jacek Mariusz Hura | KOMITET WYBORCZY PSL |
8. | Gmina Kąkolewnica | Zbigniew Ładny | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZBIGNIEW ŁADNY |
9. | Gmina Konstantynów | Romuald Andrzej Murawski | KOMITET WYBORCZY PSL |
10. | Gmina Łuków | Mariusz Osiak | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWÓJ DOM-TWOJA GMINA |
11. | Gmina Międzyrzec Podlaski | Krzysztof Adamowicz | KWW KRZYSZTOF ADAMOWICZ |
12. | Gmina Milanów | Paweł Krępski | KWW ZADBAJMY O ROZWÓJ |
13. | Gmina Podedwórze | Krzysztof Józef Chilczuk | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA PODEDWÓRZE |
14. | Gmina Radzyń Podlaski | Wiesław Stanisław Mazurek | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIESŁAWA MAZURKA |
15. | Gmina Rokitno | Jacek Szewczuk | KWW GMINA ROKITNO WSPÓLNY DOM |
16. | Gmina Rossosz | Kazimierz Eugeniusz Weremkowicz | KOMITET WYBORCZY PSL |
17. | Gmina Sławatycze | Grzegorz Kiec | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GRZEGORZA KIEC |
19. | Gmina Stanin | Krzysztof Kazana | KOMITET WYBORCZY PSL |
19. | Gmina Stoczek Łukowski | Marek Jan Czub | KOMITET WYBORCZY PSL |
20. | Gmina Terespol | Krzysztof Jerzy Iwaniuk | KWW KRZYSZTOFA IWANIUKA |
21. | Gmina Tuczna | Zygmunt Stanisław Litwiniuk | KOMITET WYBORCZY PSL |
22. | Gmina Ulan-Majorat | Jarosław Waldemar Koczkodaj | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „WSPÓLNA GMINA” |
23. | Gmina Wisznice | Piotr Robert Dragan | KWW PERSPEKTYWA DLA GMINY WISZNICE |
24. | Gmina Wojcieszków | Janusz Tadeusz Wylotek | KW PRZYMIERZE DLA ZIEMI ŁUKOWSKIEJ |
25. | Gmina Wola Mysłowska | Władysław Robert Mika | KW SRG WOLA MYSŁOWSKA |
26. | Gmina Zalesie | Jan Henryk Sikora | KOMITET WYBORCZY PSL |
3. Komisarz Wyborczy w Chełmie
l.p. | Nazwa Gminy/Miasta | Imię i nazwisko wybranego kandydata | Skrót lub nazwa komitetu wyborczego zgłaszającego kandydata |
1. | Miasto Rejowiec Fabryczny | Stanisław Bodys | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA |
2. | Gmina Białopole | Henryk Maruszewski | KOMITET WYBORCZY PSL |
3. | Gmina Chełm | Wiesław Kociuba | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIESŁAWA KOCIUBY |
4. | Gmina Dorohusk | Wojciech Sawa | KWW WOJCIECHA SAWY |
5. | Gmina Kamień | Roman Karol Kandziora | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROMANA KANDZIORY |
6. | Gmina Leśniowice | Wiesław Radzięciak | KOMITET WYBORCZY PSL |
7. | Gmina Rejowiec Fabryczny | Zdzisław Ireneusz Krupa | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „PRZYJAZNA GMINA” |
8. | Gmina Ruda-Huta | Kazimierz Smal | KWW KAZIMIERZA SMALA |
9. | Gmina Siedliszcze | Hieronim Zonik | KWW HIERONIMA ZONIKA |
10. | Gmina Wojsławice | Henryk Grzegorz Gołębiowski | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW HENRYKA GOŁĘBIOWSKIEGO |
11. | Gmina Żmudź | Edyta Niezgoda | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EDYTY NIEZGODY |
12. | Gmina Rejowiec | Tadeusz Górski | KWW REJOWIEC 2014 |
13. | Gmina Gorzków | Marek Kasprzak | KOMITET WYBORCZY PSL |
14. | Gmina Izbica | Jerzy Lewczuk | KWW „JERZEGO LEWCZUKA” |
15. | Gmina Krasnystaw | Janusz Korczyński | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZA KORCZYŃSKIEGO |
16. | Gmina Kraśniczyn | Małgorzata Jolanta Sapiecha | KWW JAWNOŚĆ I WSPÓŁPRACA |
17. | Gmina Rudnik | Tadeusz Zdunek | KOMITET WYBORCZY PSL |
18. | Gmina Siennica Różana | Leszek Waldemar Proskura | KOMITET WYBORCZY PSL |
19. | Gmina Żółkiewka | Jacek Lis | KOMITET WYBORCZY PSL |
20. | Gmina Hańsk | Marek Krzysztof Kopieniak | KOMITET WYBORCZY PSL |
21. | Gmina Stary Brus | Paweł Nikodem Kołtun | KOMITET WYBORCZY PSL |
22. | Gmina Urszulin | Tomasz Andrzej Antoniuk | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA ANTONIUKA |
23. | Gmina Wola Uhruska | Jan Władysław Łukasik | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINY WOLA UHRUSKA |
4. Komisarz Wyborczy w Zamościu
l.p. | Nazwa Gminy/Miasta | Imię i nazwisko wybranego kandydata | Skrót lub nazwa komitetu wyborczego zgłaszającego kandydata |
1 | Gmina Aleksandrów | Józef Henryk Biały | KWW JÓZEFA BIAŁEGO |
2 | Gmina Biłgoraj | Wiesław Marian Różyński | KOMITET WYBORCZY PSL |
3 | Gmina Biszcza | Zbigniew Pyczko | KWW ZBIGNIEWA PYCZKO |
4 | Miasto i Gmina Józefów | Roman Antoni Dziura | KWW JÓZEFOWSKA INICJATYWA SAMORZĄDOWA |
5 | Gmina Łukowa | Stanisław Kozyra | KWW STANISŁAWA KOZYRY |
6 | Gmina Obsza | Andrzej Placek | KWW "PRZYJAZNA GMINA" |
7 | Gmina Potok Górny | Edward Adam Hacia | KWW NASZA GMINA POTOK |
8 | Miasto i Gmina Tarnogród | Eugeniusz Stróż | KWW "EDUKACJA, PRACA, ROZWÓJ" |
9 | Gmina Turobin | Eugeniusz Krukowski | KWW EUGENIUSZA KRUKOWSKIEGO |
10 | Gmina Dołhobyczów | Grzegorz Drewnik | KOMITET WYBORCZY PSL |
11 | Gmina Horodło | Krzysztof Bożek | KWW NASZA GMINA HORODŁO |
12 | Gmina Hrubieszów | Jan Mołodecki | KWW "RAZEM ŁATWIEJ" |
13 | Gmina Mircze | Marta Ewa Małyszek | KOMITET WYBORCZY PSL |
14 | Gmina Trzeszczany | Stanisław Czarnota | KWW SPRAWIEDLIWE I LEPSZE JUTRO |
15 | Gmina Werbkowice | Lech Franciszek Bojko | KWW LECHA BOJKO |
16 | Gmina Batorz | Henryk Aleksander Michałek | KOMITET WYBORCZY PSL |
17 | Gmina Chrzanów | Czesław Jaworski | KOMITET WYBORCZY PSL |
18 | Miasto i Gmina Janów Lub. | Krzysztof Adam Kołtyś | KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ |
19 | Gmina Potok Wielki | Jerzy Piotr Pietrzyk | KWW SAMORZĄD |
20 | Miasto Tomaszów Lubelski | Wojciech Sławomir Żukowski | KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ |
21 | Gmina Bełżec | Andrzej Adamek | KOMITET WYBORCZY PSL |
22 | Gmina Jarczów | Zdzisław Franciszek Wojnar | KWW ZDZISŁAWA WOJNARA "BĄDŹMY RAZEM" |
23 | Gmina Lubycza Królewska | Tomasz Grzegorz Leszczyński | KWW "AKTYWNA GMINA LUBYCZA KRÓLEWSKA" |
24 | Gmina Telatyn | Irena Elżbieta Witkowska | KWW ELŻBIETY WITKOWSKIEJ NASZA GMINA TELATYN |
25 | Miasto i Gmina Tyszowce | Mariusz Marian Zając | KWW MARIUSZA ZAJĄCA |
26 | Gmina Ulhówek | Łukasz Daniel Kłębek | KWW ŁUKASZA KŁĘBKA |
27 | Gmina Adamów | Dariusz Szykuła | KWW DARIUSZA SZYKUŁY |
28 | Gmina Komarów-Osada | Wiesława Antonina Sieńkowska | KWW WIESŁAWY SIEŃKOWSKIEJ |
29 | Gmina Łabunie | Antoni Wojciech Turczyn | KWW ANTONIEGO WOJCIECHA TURCZYNA |
30 | Gmina Nielisz | Adam Wal | KWW ODRODZENIE |
31 | Gmina Sitno | Marian Tadeusz Bernat | KW STOWARZYSZENIE ROZWOJU I PROMOCJI |
32 | Gmina Stary Zamość | Waldemar Raczyński | KWW ZIEMI STAROZAMOJSKIEJ |
33 | Gmina Sułów | Leon Bulak | KWW "PRZYJAZNA GMINA SUŁÓW" |
34 | Miasto i Gmina Szczebrzeszyn | Marian Jan Mazur | KWW MJ MAZURA |
35 | Gmina Zamość | Ryszard Mieczysław Gliwiński | KWW RYSZARDA GLIWIŃSKIEGO |
Komisarz Wyborczy
w Lublinie
/-/ Magdalena Kuczyńska
[1]) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2011 r. Nr 26, poz. 134, Nr 94, poz. 550, Nr 102, poz. 588, Nr 134, poz. 777, Nr 147, poz. 881, Nr 149, poz. 889, Nr 171, poz. 1016 i Nr 217, poz. 1281, z 2012 r. poz. 849, 951 i 1529 oraz z 2014 r. poz. 179, 180 i 1072.