Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Piątek, 20 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

Seniorzy przedstawiają…

11.12.2019

Seniorzy przedstawiają…

       Starzejemy się pięknie, mądrze, aktywnie i twórczo. Jak mówi Goethe: „Ludzie starsi, o ile są twórczy, przeżywają drugą młodość, zachowują aktywność, są niestrudzeni, stale się rozwijają i mają szerokie horyzonty.”

       O prawdziwości tych słów świadczą działania grupy teatralnej, która aktywnie pracuje pod kierunkiem jej założycielki, słuchaczki UTW Wandy Dziewiczkiewicz. Grupa teatralna „Generacja” to zespół miłych, aktywnych i pełnych inicjatywy studentów. Wzbogacają oni swoimi przedstawieniami spotkania m.in. z uczniami wzmacniając tym samym więzi pokoleniowe. Sztukę „Seniorzy na wesoło” oglądało się z wielką przyjemnością. Co chwilę słychać było salwy śmiechu. Owacjami na stojąco słuchacze wyrażali swój podziw dla aktorów.

       Wg. stanu na koniec sierpnia 2019 r. w Polsce jest 663 Uniwersytetów III wieku. Fenomen UTW zawarty jest w ich filozofii, którą obrazuje motto:
„Zamiast modlić się na pustyni o deszcz, bierzmy się za kopanie studni.”
       Stanowi ono najkrótszą i bardzo trafną charakterystykę ludzi tworzących uniwersytet, przebojowych, nie bojących się sięgać po niemożliwe, wciąż otwartych na wiedzę, podejmujących wyzwania którym nie sprostałby niejeden młody. Takie cechy charakteryzują Tomaszowski Uniwersytet III wieku i do takiego uniwersytetu chcą należeć nowi słuchacze. Są to: Kochan Zdzisława, Kuczyńska Lubomira, Konaszczuk Krystyna, Zubiak Irena, Ślepokura Elżbieta, Czapla Jan. Indeksy wręczył pan burmistrz Wojciech Żukowski.

Wersja do druku Generuj PDF
---