Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Wtorek, 17 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Brunon, Paschalis, Weronika, Wiktor, Stanisław, Sławomir

UTW dla Niepodległej

30.11.2018

UTW dla Niepodległej

     W czwartek, 15 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie słuchaczy Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku filia w Tomaszowie, zorganizowane ph. Śpiewamy dla Niepodległej. Obok studentów Uniwersytetu wzięli w nim udział zaproszeni goście, jak burmistrz miasta Wojciech Żukowski, dr. Anna Tur, Maria Kozyra kierownik i reżyser Teatru TDK, Lilla Walczak wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, zaś gościem specjalnym spotkania był kilkunastoosobowy zespół wokalny „Jaśmin” z Rzeplina wraz z wójtem gminy Ulhówek Łukaszem Kłębkiem i kierownikiem zespołu Kazimierzem Wojciechowskim.

     Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego w imieniu słuchaczy UTW wystąpiła Urszula Szałapska z gratulacjami dla burmistrza miasta z okazji wygranych wyborów i jednocześnie z życzeniami, żeby jak i dotychczas włodarz Tomaszowa utrzymywał stały kontakt z UTW i wspierał jego działalność.

     Z kolei kierownik filii UTW, Jadwiga Skawińska oficjalnie powitała gości, po czym odbyła się prezentacja zespołu z Rzeplina znanego z wielu spektakularnych sukcesów w kraju, za granicą i na lokalnych imprezach, laureata wielu nagród i wyróżnień, a następnie prowadzenie przejęła Maria Żyła.

     W zaprezentowanym repertuarze znalazły się utwory zarówno o charakterze patriotycznym i sakralnym, jak i pieśni żołnierskie, legionowe, ludowe, okolicznościowe – życzliwie przyjęte przez słuchaczy, którzy nie tylko oklaskiwali ich wykonanie, ale swymi głosami niejednokrotnie wtórowali chórzystom.

     Śpiew w wykonaniu rzeplińskiego „Jaśmina” zyskał uznanie studentów UTW i zaproszonych gości za sprawą bardzo dobrej dykcji, świetnie zharmonizowanych głosów, jak i różnorodnego, bogatego repertuaru, obejmującego zarówno mało znane, jak i popularne, lubiane pieśni, a w tym związane z aktualnie obchodzoną rocznicą odzyskania wolności przez Polskę. Na zakończenie koncertu burmistrz miasta Wojciech Żukowski wręczył w imieniu UTW i własnym dyplomy dla chóru, jego prowadzącego i wójta, jako sponsora występu, a organizatorzy zaprosili wszystkich do degustacji domowych ciast przegotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Żernikach.

wed

Wersja do druku Generuj PDF
---