Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Wtorek, 17 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Brunon, Paschalis, Weronika, Wiktor, Stanisław, Sławomir

Dzień Chłopaka w tomaszowskim UTW

26.10.2018

Dzień Chłopaka w tomaszowskim UTW

     27 września w siedzibie tomaszowskiej filii UTW, przy wysokiej frekwencji słuchaczy, odbyło się spotkanie studentów Uniwersytetu poświęcone obchodom Dnia Chłopaka. Realizację zasadniczego zaplanowanego tematu poprzedziło wystąpienie Artura Pochalczuka i Jadwigi Palengi reprezentujących struktury Banku Pocztowego. W trakcie półgodzinnej prelekcji gości, w przystępny i interesujący sposób, przy wykorzystaniu slajdów oraz zaprezentowaniu szeregu przykładów wziętych z życia i codziennej praktyki, zostały przedstawione realne zagrożenia, na jakie mogą być narażeni nie tylko seniorzy, ale i wszyscy korzystający za bankomatów i kart płatniczych.

     Prelegenci m.in. wskazali na liczne fakty oszustw dokonanych na naiwnych i łatwowiernych oraz poddających się emocjom seniorach, a realizowanych metodami ”na wnuczka”, „na policjanta”, „na członka rodziny” itp.

     Przy tej okazji reklamowano korzystanie z usług Banku Pocztowego, zachęcano do udziału w programach premiowych, pocztowego konta Aktywny Nestor itp. oraz szeroko informowano o wszechstronnych korzyściach i warunkach oferowanych przez ten bank jego klientom.

     W drugiej części spotkania, poświęconego obchodom Dnia Chłopaka, grupa wokalnie uzdolnionych pań, na czele z prowadzącą program Zofią Piłat, zaprezentowała wyjątkowo atrakcyjną część artystyczną. Na estradzie wystąpiły m.in.: Zofia Parol, Zofia Pokosińska, Jadwiga Grundas, Ewa Kołodziej, Wanda Dziewiczkiewicz oraz panie z grupy teatralnej: Jadwiga Kusiak, Jadwiga Dziura, Zofia Piłat, Weronika Sikorska, Józefa Śrutwa, Zofia Parol – z chóru „Sonata” oraz Maria Żyła, Maria Franczuk, Zofia Gwizdała – ze składu kabaretu „Aluzja”.

     Na przedstawiony repertuar złożyły się m.in. dialogi wykonywane mową wiązaną, bogata wiązanka piosenek autorstwa Marii Goral, skecze, satyryczne monologi i wiersze, zaś tematyka poszczególnych utworów wokalnych nawiązywała bezpośrednio do ogromnego znaczenia oraz roli odgrywanej w życiu przez cały rodzaj męski i był to jednocześnie ukłon w kierunku panów uczestniczących w spotkaniu.

     Jeszcze w trakcie koncertu miał miejsce poczęstunek domowymi ciastami przygotowanymi przez słuchaczki UTW z okazji spotkania i obchodzonego święta, a po wyczerpaniu zaplanowanego programu artystycznego każdemu chętnemu udostępniono mikrofon do zaprezentowania się w roli wykonawcy piosenek lub anegdot związanych tematycznie z relacjami damsko-męskimi.

     W części końcowej spotkania LUTW Filia w Tomaszowie Lub. Jadwiga Skawińska poinformowała o terminie i szczegółach inauguracji nowego roku akademickiego, a także o planowanym wyjeździe słuchaczy UTW na spektakl teatralny do Lublina.

wed

Wersja do druku Generuj PDF
---