Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Ilona, Klara, Bronisław, Helena, Bogusław

Do zobaczenia po wakacjach

02.07.2018

Nie bójmy się jesieni – wszak ona złota jest …

      Tymi słowami hymnu seniorów rozpoczęło się ostatnie przed wakacjami spotkanie słuchaczy UTW. Organizatorem uroczystości był Krąg Instruktorski ,,Szara Lilijka” z przewodniczącą hm Elżbietą Dziubą działający przy Hufcu ZHP w Tomaszowie Lub.

       Na spotkanie zaproszona została 60 DH PER ASTERA AD ASTRA ( to oznacza: przez trudy do gwiazd) z drużynową hm Anną Bartnicką i komendantką Hufca ZHP w Tomaszowie Lub. hm Anną Rojek. Harcerze umilili seniorom letnie popołudnie ciepłymi słowami i miłymi dla ucha piosenkami.

      W uroczystości zaszczycili seniorów: Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1 Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lub. wraz z wychowawcami i rodzicami występujących harcerzy. UTW od lat współpracuje z tą szkołą więc w bardzo przyjemnej atmosferze spędziliśmy czas. Młodzież w swym wystąpieniu przypomniała słuchaczom ,, jak zatrzymać radość”- symbolizującą miesiąc maj w sercu emeryta. Natomiast emeryci byli odbiorcami Przyrzeczenia Harcerskiego, które zostało złożone przez harcerzy właśnie w obecności gości i słuchaczy UTW. Harcerze w dowód wdzięczności złożyli na ręce Pani Jadwigi Skawińskiej serce z pięknym mottem a słuchacze obdarowali harcerzy drobnymi upominkami.

      Piękne myśli Ideałów Harcerskich utkwiły w sercach emerytów i harcerzy co pozostawiło radość i miłe wspomnienia.

hm Krystyna Ściborska

Wersja do druku Generuj PDF
---