Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Dziś
-1°
Sobota
10°
 
Piątek, 23 kwietnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Ilona, Jerzy, Wojciech

Zdrowy styl życia w Tomaszowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

02.01.2018

Zdrowy styl życia w Tomaszowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

     7 grudnia w Sali Reprezentacyjnej Urzędu Miasta słuchacze Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogli wysłuchać interesującego wykładu na temat zdrowego stylu życia. Wykład ten przygotowała Beata Mrozowska z Lublina, która od sześciu lat prowadzi klub upowszechniający zarówno zdrową żywność, jak i formy regeneracji organizmu przez ćwiczenia gimnastyczne, i zmianę myślenia o swoim organizmie.

     Prowadząca wykład poprzedziła swoje wystąpienie obrazową prezentacją multimedialną, z której można było dowiedzieć się szczegółowo o procesach metabolicznych wewnątrz organizmu. Najważniejszą sprawą dla naszego organizmu jest pozbywanie się wolnych rodników, natomiast dostarczanie witamin i minerałów. Organizm musi się pozbywać toksyn, a rolę odtruwania pełnią antyoksydanty i inne składniki odżywcze zawarte w zdrowej żywności. Jesteśmy tym, co jemy.

     Aby być zdrowym i mieć energię, należy dostarczać organizmowi w pełni wartościowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb składników odżywczych. W Europie i na całym świecie istnieją akredytowane uprawy, z których pochodzą czyste ekologicznie owoce i warzywa. Powinniśmy się zainteresować tym, co polecają dietetycy, a także pracować nad zmianą trybu życia, w który włączone są codzienne ćwiczenia gimnastyczne.

     Taką też ofertę przedstawiła Beata Mrozowska, która czuwa nad swoimi klubowiczami i zachęca, aby również w Tomaszowie utworzyć podobną placówkę. Jako osoba zaangażowana w propagowanie zdrowego trybu życia jest też chętna do udzielania porad i wspierania tomaszowskiego klubu, jeśli taki powstanie. Specjalnym gościem podczas spotkania na UTW tomaszowskim była znana aktorka Alicja Jachiewicz, która podzieliła się również ze słuchaczami swymi perypetiami zdrowotnymi. Spotkanie podsumowało wspólne zdjęcie oraz życzenia wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Maria Badaszczuk

Wersja do druku Generuj PDF
---