Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Ilona, Klara, Bronisław, Helena, Bogusław

Spotkanie pokoleń

17.03.2017

Spotkanie pokoleń

      Jedną z form działalności UTW są zajęcia mające na celu zacieśnienie więzi międzypokoleniowych. Od początku powstania Uniwersytetu, tj. od 2001 r. współpracujemy z tomaszowskimi szkołami. Bardzo dobra współpraca z młodzieżą owocuje licznymi spotkaniami na lekcjach czy też różnych uroczystościach. Przykładem może być program artystyczny, przygotowany przez panią Martę Siry z uczniami klasy II, pt. „Kobietom i kobietkom”. W uroczystości wzięła udział delegacja seniorów z UTW. Były piosenki i wiersze, dużo muzyki oraz wspaniała atmosfera. W imieniu seniorów – Jan Kuśmierczuk podziękował za zaproszenie i złożył życzenia Kobietom i małym kobietkom.

      Równie interesujące było spotkanie z uczniami, których wychowawczynią jest pani Katarzyna Kuczyńska.

      Interesująco przygotowana lekcja z okazji Dnia Życzliwości podkreślała jak ważne w codziennym życiu są życzliwość, przyjaźń czy koleżeństwo. Czynny udział w zajęciach wzięły zaproszone seniorki z naszego uniwersytetu.

      Wspólna zabawa, zgadywanki i inne formy lekcji pozwoliły na głębsze poznanie się które z kolei sprzyja oswajaniu starości.

      Współpraca ze Szkołą Podstawową nr 3 prężnie rozwija się dzięki życzliwości pani Beaty Łaby, pani Jolanty Kowalskiej oraz dzięki gronu pedagogicznemu. Już dziś jednak można powiedzieć, że szkoła jest miejscem przyjaznym dla uczniów i rodziców.

Jadwiga Skawińska

Wersja do druku Generuj PDF
---