Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Dziś
13°
Środa
14°
 
Wtorek, 20 kwietnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Czesław, Agnieszka, Marian, Czech

Dzień otwarty jednostki

13.02.2017

Dzień otwarty jednostki

Tomaszowską Komendę Policji odwiedzili słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz młodzież z Gimnazjum Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Podczas tych spotkań goście mieli okazję obejrzeć między innymi strzelnicę, siłownie i wyposażenie komendy. Podczas spotkań policjanci wręczyli również zaproszonym gościom elementy odblaskowe.

Wczoraj  Komendę Powiatową Policji w Tomaszowie Lubelskim w ramach Dnia Otwartego Jednostki odwiedzili słuchacze Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Filia w Tomaszowie Lubelskim oraz młodzież z Gimnazjum Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Wszyscy mieli możliwość zwiedzić budynek  komendy policji w tym między innymi strzelnicę i siłownię jak również wyposażenie policjantów. Podczas spotkania z młodzieżą poruszono tematy specyfiki pracy policjanta, przestępstw handlu ludźmi oraz przestępstw narkotykowych i dopalaczy. Młodzież otrzymała książki edukacyjne dotyczące handlu ludźmi „Nie jesteś na sprzedaż”.

Seniorom przybliżono zagadnienia unikania zagrożeń,  handlu ludźmi, bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas których przedstawiono słuchaczom film „Śmierć czai się na drodze”. Słuchacze mieli możliwość zapoznania się z dzielnicowymi, pełniącymi służbę w miejscach ich zamieszkania, którzy uczestniczyli w tym spotkaniu. Przedstawiono również seniorom Program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazując na jego rolę w poprawie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Na koniec spotkania każdy z gości otrzymał elementy odblaskowe oraz ulotki profilaktyczne.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

A.P.

 

zdjęcia: ZBIGNIEW SKAWIŃSKI

Wersja do druku Generuj PDF
---