Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Dziś
-1°
Sobota
10°
 
Piątek, 23 kwietnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Ilona, Jerzy, Wojciech

Spotkanie pokoleń w UTW - 08.12.2016 r.

02.01.2017

Spotkanie pokoleń w UTW

      8 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta, już w świątecznej aurze, podkreślonej pięknymi stroikami, wykonanymi przez słuchaczy i siejącą kolorowe blaski choinkę, odbyło się spotkanie studentów LUTW Filia w Tomaszowie Lub., zorganizowane ph. „Taniec i sport dla każdego” oraz „I znów zabrzmi kolęda”.

      Kierownik Filii, Jadwiga Skawińska, powitała szacownych gości w osobach burmistrza miasta Wojciecha Żukowskiego, Marię Kozyrę kierownika Zespołu Teatralnego przy TDK, delegację kombatantów ŚZŻ AK, prezesa Tomaszowskiej Akcji Wyborczej Andrzeja Walczaka i Lilię Walczak z-cę dyr. SOSW, dyr. Gimnazjum nr l Stanisława Sikorę, młodzież Gimnazjum nr l im. Orląt Lwowskich współpracującą od szeregu lat z UTW, Małgorzatę Malec autorkę programu artystycznego, Marię Borysowską i licznie przybyłe grono słuchaczy UTW. Kierownik Filii UTW z satysfakcją podkreśliła fakt i efekty współdziałania Uniwersytetu Trzeciego Wieku z placówką dydaktyczną, a w tym owocną realizację podejmowanych projektów. W dalszym ciągu spotkania Małgorzata Malec wprowadziła słuchaczy w teorię, historię, wartości i tajniki tańca jako najstarszej formy ekspresji i drugiego - obok języka - podstawowego środka porozumienia się ludzi, a wywodzącego się z obrzędów i praktyk kultowych.

      W praktycznej części realizacji tematu, grupa uczniów klas trzecich gimnazjum - zaprezentowała latynoamerykańskie cha-cha, zaś Paulina Pióro i Wiktoria Płachta wystąpiły w tańcu nowoczesnym. Niespodzianką, przygotowaną przez młodzież, okazała się demonstracja tańca Belgijka, a po pokazie słuchacze UTW zostali zaproszeni do wspólnych „tanów" na parkiecie. Przerywnikiem programu artystycznego był występ solistek - Julii Jadczyszyn i Pauliny Łaby z akompaniamentem Katarzyny Nieścior, przygotowany od strony wokalnej i instrumentalnej przez Małgorzatę Korzeniewską-Witt, zaś popularną kolędę „Wśród nocnej ciszy" wraz z solistką - śpiewali wszyscy studenci UTW. W programie, przedstawionym przez młodzież Gimnazjum nr l znalazł się także - po mistrzowsku poprowadzony walc angielski w interesującym układzie, a przypominający, jako żywo bal maturalny, za sprawą strojów wieczornych, nagrodzony rzęsistymi i długimi brawami.

      Autentycznie wzruszeni słuchacze UTW wraz z burmistrzem miasta złożyli gorące podziękowania na ręce Małgorzaty Malec za przeżytą ucztę duchową i wprowadzenie w atmosferę świąteczną, a powstały klimat towarzyszył drugiej części spotkania. Znalazły się w niej okolicznościowe recytacje i kolędy, przygotowane pod kierunkiem Marii Grabarz, a całość spotkania zwieńczył koncert chóru UTW „Camerata”, który pod batutą Mariana Gumieli wykonał szereg kolęd, serdecznie przyjętych przez studentów - gremialnie wtórujących chórzystom.

Wojciech Dziedzic

FOTORELACJA ZE SPOTKANIA

Wersja do druku Generuj PDF
---