Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Ilona, Klara, Bronisław, Helena, Bogusław

XLIV sesja Rady Miasta

27.05.2022

XLIV sesja Rady Miasta

27 maja w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Tomaszowie Lubelskim odbyły się obrady XLIV sesji VIII kadencji Rady Miasta Tomaszów Lubelski.

Obrady prowadził Przewodniczący Rady Miasta Mirosław Fus. Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski złożył sprawozdanie ze swoich prac w okresie pomiędzy sesjami, informując m.in. o aktualnie realizowanych w mieście inwestycjach. Poinformował także, iż z rąk Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki i Wicewojewody Roberta Gmitruczuka odebrał dyplom uznania dla Miasta Tomaszów Lubelski za udzielaną pomoc narodowi ukraińskiemu.

Radni Rady Miasta przyjęli informację o działalności Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. w Tomaszowie Lub. za 2021 rok oraz informację o funkcjonowaniu Tomaszowskiego Domu Kultury za 2021 rok. Przyjęto także sprawozdanie z działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej za 2021 rok oraz ocenę zasobów pomocy społecznej za 2021 rok. Rada Miasta przyjęła m.in. uchwałę w sprawie wdrożenia Programu „Opieka 75+” na rok 2022 ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w Mieście Tomaszów Lubelski. Strategicznym celem programu jest poprawa dostępności do usług opiekuńczych dla osób w wieku 75 lat i więcej. Zmieniona została także uchwała w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta Tomaszów Lubelski i nadania jej statutu.

Wersja do druku Generuj PDF
---