Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Dziś
26° 16°
Poniedziałek
27° 17°
 
Niedziela, 20 czerwca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Diana, Bogna, Bogumiła, Florentyna, Rafael, Rafał

Akcja MEN „Razem na Święta”

02.02.2021

Akcja MEN „Razem na Święta”

      Przedszkole Samorządowe Nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim wzięło udział w trzeciej edycji akcji „Razem na Święta”, której inicjatorem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do udziału w akcji Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprosiło wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz placówki polonijne. Celem akcji jest zachęcanie uczniów do niesienia pomocy innym oraz budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Zależało nam, aby działania realizowane w ramach wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Jednocześnie ważne jest dla nas kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. Koordynatorem akcji była Pani Katarzyna Wojciechowska – Zastępca Dyrektora we współpracy z Panią Anetą Zaśko.

            Nasze przedszkole z radością i entuzjazmem podjęło szlachetną inicjatywę MEN „Razem na Święta”, wszystkie grupy włączyły się do akcji poprzez realizację różnych działań:

 1. Przedszkolaki z jedenastu grup oraz dzieci z grupy Żłobkowej, przy wsparciu nauczycieli, przygotowały kartki z życzeniami dla bliskich. Ze względu na stan epidemii, swoje umiejętności recytatorskie i wokalne dzieci zaprezentowały podczas nagrań opłatkowych spotkań w grupach, które udostępnione były na przedszkolnym facebook-u.
 2. Dzieci z dziesięciu grup przygotowały kartki z życzeniami, ponadto dwie grupy przygotowały świąteczne pierniczki oraz jedna grupa wykonała choinkę dla Rodaków na Kresach, które zostały przekazane do Żółkwi, dla dzieci w wieku 7-14 lat uczęszczających do Sobotniej Szkoły Języka Polskiego prowadzonej przez Siostry Dominikanki. Przesyłka została dostarczona przez Pana Jacka Gajosa właściciela firmy usługowej „Travel-Gaj”.
 3. Dodatkowo jedna grupa przygotowała i wysłała kartki z życzeniami do Wilna do Związku Polaków na Litwie oraz do Związku Kombatantów i Białych Więźniów Politycznych w Warszawie.
 4. Inna grupa przygotowała kartki z życzeniami oraz czekolady dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej PSONI Koło w Tomaszowie Lubelskim, dostarczone zostały poprzez pracownika powyższej placówki.
 5. Kolejna grupa przygotowała 30 kartek z życzeniami dla kombatantów, które zostały przekazane i wysłane przy współpracy z Urzędem Miasta w Tomaszowie Lubelskim.
 6. Ta sam grupa przygotowała i wysłała kartki z życzeniami do Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, do Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych koło Zamościa, do Domu Dziecka w Zamościu, do Domu Pomocy Społecznej im. Św. Siostry Faustyny w Krasnobrodzie, do Domu Pomocy Społecznej w Majdanie Wielkim.
 7. Przedszkolaki z dwóch grup przygotowały także ozdoby świąteczne dla bliskich: bombki i choineczki.
 8. Dzieci z jednej grupy przygotowały również świąteczne pierniczki dla swoich bliskich.
 9. Ponadto chętni brali udział w przedszkolnym konkursie na stroik, kartkę i ozdobę bożonarodzeniową. Prace konkursowe przekazane zostały na kiermasz bożonarodzeniowy.
 10. W ramach akcji „Razem na Święta” w przedszkolu zbierane były:
 • - dary rzeczowe oraz środki czystości dla dzieci z Domu Dziecka w Zamościu,
 • - środki czystości dla Hospicjum Santa Galla,
 • - dary rzeczowe dla dzieci z Żółkwi,
 • - karma dla zwierząt dla schroniska w Tomaszowie Lubelskim.

 

      Bardzo dziękujemy wszystkim Dzieciom, Rodzicom i Nauczycielom za zaangażowanie, poświęcony czas oraz dary Serca. Dziękujemy osobom, które umożliwiły przekazanie przygotowanych kartek ze świątecznymi życzeniami, słodkich upominków oraz zebranych darów. Wszystkich serdecznie pozdrawiamy i życzymy wszelkiego dobra.

Aneta Zaśko

Wersja do druku Generuj PDF
---