Dzień Edukacji Narodowej
10.10.2019
Dzień Edukacji Narodowej – spotkanie Burmistrza Miasta z nauczycielami
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 10 października 2019 r. odbyło się spotkanie z nauczycielami i pracownikami tomaszowskich szkół podstawowych i przedszkoli. W spotkaniu wzięli udział: Pan Wojciech Żukowski Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski, Pan Mirosław Fus Przewodniczący Rady Miasta Tomaszów Lubelski, Pan Ryszard Szczepaniuk Przewodniczący Komisji Samorządu, Porządku Publicznego, Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych, Pan Henryk Nowosad Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych, Pan Jacek Pawłucki Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej i członek zarządu Starostwa Powiatowego, Pan Piotr Szumilak Przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Tomaszowie Lubelskim.
Spotkanie zainaugurował występ uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim. Okolicznościowy program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem Pani Małgorzaty Korzeniowskiej-Witt, Pani Elżbiety Gryglickiej, Pani Zdzisławy Stechnij.
Burmistrz Miasta Wojciech Żukowski powitał przybyłych na spotkanie, podziękował nauczycielom za ich pracę i trud włożony w wychowanie młodego pokolenia, następnie wręczył Nagrody Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski przyznane dla nauczycieli za ich osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, w tym realizacji zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę oraz realizacji innych zadań statutowych szkoły.
Ponadto zostały wręczone listy gratulacyjne nauczycielom i pracownikom oświaty, którzy otrzymali odznaczenia państwowe, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodę Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Nagrody Burmistrza Miasta otrzymali:
Przedszkole Samorządowe Nr 1:
- Anna Pitura
- Alicja Aniela Kołodziej
Przedszkole Samorządowe Nr 2:
- Anna Ferens
Przedszkole Samorządowe Nr 5:
- Jolanta Samulak
Szkoła Podstawowa Nr 1:
- Bożena Szacfajer
- Agnieszka Malec
- Mariusz Skawiński
Szkoła Podstawowa Nr 2:
- Iwona Anna Stożek
- Dorota Krystyna Sienkiel
- Wojciech Adam Przybyła
- Krzysztofa Kulas
- Małgorzata Giska
- Marzena Janina Mazur
Szkoła Podstawowa Nr 3:
- Joanna Danuta Girguś
- Ireneusz Marek Herda
- Anita Kłos
- Krystyna Kołcun
- Piotr Aleksander Kowalski
MEDAL SREBRNY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
- Urszula Jarczak - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
- Mariola Mazurek - Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Jana Brzechwy
MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
- Małgorzata Korzeniowska-Witt - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Orląt Lwowskich
- Iwona Jędruszko - Szkoła Podstawowa nr 3 im. dr Janusza Petera
- Katarzyna Atalska - Szkoła Podstawowa nr 3 im. dr Janusza Petera
- Andrzej Stechnij – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
NAGRODA LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY
- Andrzej Nowosielecki - Szkoła Podstawowa nr 3 im. dr Janusza Petera