Ogólnopolskie Juwenalia Trzeciego Wieku
Ogólnopolskie Juwenalia Trzeciego Wieku

     Juwenalia III Wieku to projekt „pionierski” Fundacji AVE, które twórcą jest Prezes Zarządu i zarazem radny dzielnicy Białołęka - Bartłomiej Włodkowski.
     W projekcie wzięło udział ponad 600 osób, studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, m. in. ze Słupska, Zielonej Góry, Łodzi, Torunia, Krosna, Bytomia, Rybnika, Radomska, Obrnik Śląskich, Ostrowca, Łaz, Warszawy i oczywiście Tomaszowa Lubelskiego.
     Nasz Uniwersytet reprezentował chór „Camerata”, kabaret „Aluzja” oraz soliści: Maria Bartecka, Teresa Łaba i Waldemar Mazurek. Chór Camerata otworzył wieczór festiwalowy. Poważnym repertuarem i nowymi strojami wywołał burzę oklasków braci studenckiej. Występ kabaretu eksplodował śmiechem zebranych i owację na stojąco. Publiczność świetnie bawiła się słuchając naszych solistów i wspólnie wraz z nimi, śpiewając refreny prezentowanych przez nich piosenek. Niezapomnianym przeżyciem było, wspólnie zaśpiewane, na cztery głosy Gaudeamus Igitur.
     Nie sposób opisać wspaniałej atmosfery czy profesjonalnej organizacji, co jest z pewnością zasługą B. Włodkowskiego. Chociaż trzeba dodać, iż to właśnie 600 osobowa brać studencka stwarza ten specyficzny klimat wzajemnej życzliwości pełnej entuzjazmu i radości.
     Udział filii tomaszowskiej Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Juwenaliach zakończył się sukcesem (II miejsce solisty i wyróżnienia dla pozostałych). Ważniejsza jest jednak integracja słuchaczy w czasie wspólnie spędzonych chwil. Powtarzając za Tołstojem „zarażajmy się naszymi uczuciami...” z niecierpliwością będziemy czekać na II. Juwenalia Trzeciego Wieku.

Jadwiga Skawińska


<-- POWRÓT