„Nic się nie stało, tylko Bóg się narodził...”

„NIC SIĘ NIE STAŁO, TYLKO BÓG SIĘ NARODZIŁ...”

     Taki tytuł nosił program Bożonarodzeniowy, który zaprezentowali słuchacze UTW na V - Jubileuszowym Spotkaniu Opłatkowym. Program oparty był na fragmentach kazania biskupa Zawitkowskiego, wygłoszonego w Bazylice św. Krzyża w Warszawie.
Stało się już tradycja, ze w ten dzień, dzień Objawienia Pańskiego, seniorzy z UTW spotykają się z przyjaciółmi.
     Mieliśmy zaszczyt gościć: księdza dziekana - Jana Krawczyka, burmistrza miasta - Mariana Łysiaka, prezesa Akcji Wyborczej na Rzecz Miasta i Regionu - Annę Tur, dyrektora PPGKiM - Andrzeja Szwugiera, dyrektora wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego - Mieczysława Watraka.
     Słowa wypowiedziane przez słuchaczy mówiły o zapachu choinki, o wielkiej miłości Boga do ludzi, o polskiej tradycyjnej wigilii, o łamaniu się opłatkiem.
W słowo przeplatane kolędą wsłuchiwali się zaproszeni goście, słuchacze, ich rodziny i przyjaciele. W programie wystąpili: Zofia Dyda, Irena Ostojska, Zofia Sadoń, Alicja Sosnowska, Maria Wiśniewska, Maria Cichoń, Maria Bartecka, Teresa Łaba, Bolesław Jasiński. Akompaniował Zbigniew Kisielewicz.
     Wspomnieliśmy także nasze pierwsze spotkania, w tym samym miejscu. Wspominaliśmy naszego słuchacza, który cudownie grał na skrzypcach - Aleksandra Kowala, wierszem „Lipowe skrzypce” napisanym przez Zofię Dydę oddaliśmy cześć jego pamięci. Łamaliśmy się opłatkiem, życząc sobie tego co najlepsze a słowa biskupa Zawitkowskiego dodawały nam otuchy i napełniały nadzieją: „...To nic, że jeszcze nam smutno. Bądźcie dobrej myśli, miejcie nadzieję. Bóg na dobre wszystko odmieni. Ludzie będą mówić. Przyjdą dobre czasy...”
     Prawdą jest, ze przebywanie wśród społeczności Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pozwala żyć twórczo, uaktywniać ukryte talenty i zainteresowania, wyzwala i mobilizuje do życia na miarę swoich potrzeb i możliwości.
     Świadectwem tego było nasze spotkanie, w czasie którego nasi soliści prezentowali kunszt swoich głosów przepięknie śpiewając kolędy i deklamując wiersze.
     Wiele momentów budziło wzruszenie, ale właśnie takie spotkanie integruje słuchaczy. dobre słowa i serdeczne życzenia usłyszeliśmy od burmistrza, dyrektora wydziału oświaty, prezesa Akcji Wyborczej na Rzecz Miasta i Regionu, ksiądz dziekan życzył wszystkim: „aby cały rok 2006, poza dobrym zdrowiem, przepełniony był prawdą, że szczęście i zadowolenie w życiu możliwe jest tylko wtedy, gdy szczęściu rządzi pokój Chrystusa” (Kol 3,15)

Jadwiga Skawińska


 

<-- POWRÓT