Uniwersytet Trzeciego Wieku
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kolędowali w Warszawie

8 grudnia chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Camerata" wystąpił w odbywającym się w Warszawie koncercie pt. "Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka".

Impreza ta, jako II Sceniczny Festiwal Bożonarodzeniowy, została zorganizowana przez Fundację Kultury i Edukacji AGARTIS, Wilanowskie Towarzystwo Chóralne i Biuro Turystyki Kulturowej w Warszawie. Tomaszowska "Camerata" występująca obok sześciu innych chórów była zarazem jedynym reprezentantem w stolicy obszaru Polski południowo-wschodniej i może sobie poczytywać za zaszczyt udział w koncercie w gronie zespołów liczących sobie 150 lat tradycji i przebogaty dorobek artystyczny. Zamiarem organizatorów i ideą koncertu, z formułą odbiegającą od zwyczajowo przyjętych przeglądów i festiwali kolędniczych, było stworzenie możliwości scenicznych prezentacji zaproszonych zespołów wokalnych i instrumentalnych. Organizatorzy zdecydowanie postawili na jakość i poziom artystyczny chórów, na partnerską współpracę i pielęgnowanie tradycji kolędowania, a nie na ilość i konkurencję. Zapewniono przy tym wspaniałe warunki nie tylko do przeprowadzenia ostatnich prób, ale i do prezentacji festiwalowych odbywających się w sali o takich właściwościach akustycznych, że nie wymagała ona dodatkowego nagłośnienia.

Chór UTW "Camerata" wystąpił z repertuarem sześciu kolęd wykonywanych a' capella pod batutą Piotra Giski, wyróżniając się pozytywnie na tle innych zespołów prezentujących interesujące nowe aranżacje. Wyrazem uznania dla "Camerata" był nie tylko okolicznościowy dyplom, wręczony upominek, brawa organizatorów, publiczności i członków innych zespołów, ale i złożone zaproszenie do udziału w przyszłorocznej edycji Festiwalu.

Na zakończenie koncertu, podczas przygotowanego poczęstunku, nawiązywano bezpośrednie kontakty między poszczególnymi chórami, wymieniano doświadczenie, a tomaszowscy chórzyści otrzymali kolejną propozycję wzięcia udziału w festiwalu pieśni biesiadnej organizowanym we wrześniu 2013 r. przez jeden z zaprzyjaźnionych zespołów.

wed

<-- POWRÓT