Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Ilona, Klara, Bronisław, Helena, Bogusław

Nowoczesne technologie w walce z cukrzycą

06.07.2022

„Nowoczesne technologie w walce z cukrzycą”

W piątek 1 lipca w Urzędzie Miasta Tomaszów Lubelski odbyła się konferencja naukowa pn. „Nowoczesne technologie w walce z cukrzycą”, zorganizowana przez Koło Powiatowe Stowarzyszenia Diabetyków w Tomaszowie Lubelskim, Miasto Tomaszów Lubelski i Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim.

W konferencji obok Zarządu i członków Koła Powiatowego PSD, wzięli udział przedstawiciele samorządu miasta i powiatu – burmistrz Wojciech Żukowski i przewodniczący Rady Miasta Mirosław Fus oraz starosta tomaszowski Henryk Karwan, Anna Śliwińska prezes Zarządu Głównego PSD w Warszawie, prof. dr hab. Grzegorz Dzida reprezentujący klinikę chorób wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, dr nauk medycznych Ewa Kostrzewa – Zabłocka występująca z ramienia środowiska diabetologów lubelsko – chełmskich, Andrzej Bauman – współzałożyciel PSD i honorowy prezes PSD, dr Bernard Żaroffe – zastępca dyrektora SPZOZ w Tomaszowie, Andrzej Dziuba – prezes Zarządu Koła Powiatowego PSD w Tomaszowie Lubelskim, Andrzej Olborski – dyrektor PGE Dystrybucja w Zamościu oraz grupa pań pielęgniarek NZOZ i Centrum Zdrowia w Tomaszowie Lubelskim.

Po oficjalnych wystąpieniach gospodarza konferencji burmistrza Wojciecha Żukowskiego i starosty Henryka Karwana zostały przedstawione referaty prof. dr hab. Grzegorza Dzidy „Nowoczesne technologie w walce z cukrzycą” oraz dr Ewy Kostrzewy – Zabłockiej „Powikłania cukrzycy i ich konsekwencje”.

Po wygłoszonych referatach uczestnicy konferencji skierowali do pracowników naukowych pytania dotyczące m.in. wprowadzania nowych leków w walce z cukrzycą, przyczyn zachorowalności na cukrzycę u młodzieży i dzieci oraz zależności i powiązań z cukrzycą fali pandemii.

Partnerami konferencji byli: Waldemar Harbuz PW WALDI grupa MAESTRO, Mirosław Żuk Genexo Sp. z o.o.

Wersja do druku Generuj PDF
---