Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Dziś
Poniedziałek
 
Niedziela, 19 września 2021 r.
Imieniny obchodzą: January, Konstancja, Teodor, Leopold

Zainstaluj Regionalny System Ostrzegania!

08.07.2021

Otrzymuj informacje o zagrożeniach. Zainstaluj Regionalny System Ostrzegania!

 

Regionalny System Ostrzegania (RSO) to darmowa, powszechna usługa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji umożliwiająca powiadamianie obywateli o zagrożeniach.

Dzięki RSO każdy, kto ma dostęp do Internetu, telewizji publicznej lub posiada zainstalowaną bezpłatną aplikację na telefon komórkowy (smartfon), może być powiadomiony o potencjalnych zagrożeniach, czy klęskach żywiołowych. W RSO umieszczane są różnego rodzaju komunikaty, w tym ostrzeżenia meteorologiczne oraz hydrologiczne i mapka prezentująca stan wód na najistotniejszych wodowskazach polskich rzek. W systemie generowane są też inne ostrzeżenia odwołujące się do miejscowych zagrożeń np. wypadków drogowych. Po wprowadzeniu do systemu RSO wszystkie komunikaty publikowane są w telegazecie, serwisach Platformy Hybrydowej, aplikacji mobilnej, zintegrowanych serwisach urzędów wojewódzkich. Komunikaty o nadzwyczajnym stopniu ważności są dodatkowo wysyłane jako wiadomość SMS oraz emitowane w napisach DVB programów regionalnych. Ponadto, w RSO dostępne są poradniki dotyczące postępowania w sytuacjach kryzysowych m.in. jak udzielić pierwszej pomocy, lub jak zachować się podczas burzy, powodzi czy, ataku terrorystycznego. Użytkownicy smartfonów mogą korzystać z bezpłatnej aplikacji w telefonach komórkowych dostępnej na poszczególne platformy (odpowiednio: Google Play, Apple App Store, Windows Phone Store). Aplikację można wyszukać w sklepach po słowach kluczowych „RSO” oraz „Regionalny System Ostrzegania”.

Aplikację można pobrać pod następującymi linkami:

Film instruktażowy „Jak korzystać z nowej wersji aplikacji RSO” można znaleźć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=qApTueAadg0

 

 

Wersja do druku Generuj PDF
---