Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Dziś
Poniedziałek
 
Niedziela, 19 września 2021 r.
Imieniny obchodzą: January, Konstancja, Teodor, Leopold

Ćwiczenia Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego oraz służb współdziałających Powiatu Tomaszowskiego

01.07.2021

Ćwiczenia Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego oraz służb współdziałających Powiatu Tomaszowskiego.

W dniu 30 czerwca 2021 r. na obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w okolicach węzła drogowego Tomaszów – Północ, odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego Powiatu Tomaszowskiego oraz służb współdziałających, w których uczestniczył Powiatowy i Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności organizacji i prowadzenia działań ratowniczych podczas zdarzenia masowego w komunikacji drogowej z zakresu ratownictwa technicznego, medycznego i działań gaśniczych, oraz sprawdzenie prawidłowości współdziałania służb ratowniczych i współdziałających podczas organizacji działań w zdarzeniach masowych.

Scenariusz ćwiczeń przewidywał zderzenie czołowe autobusu z samochodem osobowym. „W wyniku wypadku ciężkich obrażeń ciała doznaje kilku pasażerów autobusu oraz 2 osoby podróżujące samochodem osobowym, w którym pozostają przygnieceni przez uszkodzoną karoserię. Przejeżdżające drogą kolejne auto osobowe w wyniku nieostrożności kierowcy zderza się z barierkami ochronnymi i staje w płomieniach. W pojeździe prawdopodobnie przebywa obcokrajowiec, który w nielegalny sposób przekroczył granicę Rzeczpospolitej Polskiej”.

W rolę poszkodowanych wcielili się Strzelcy Jednostki Strzeleckiej 2019 w Tomaszowie Lubelskim, którzy wykonali też charakteryzację pozorującą rany.

W ćwiczeniach uczestniczyło 15 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, 2 zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej,

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz przedstawiciele GDDKiA.

Wersja do druku Generuj PDF
---