Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Dziś
13°
Poniedziałek
18° 10°
 
Niedziela, 27 września 2020 r.
Imieniny obchodzą: Damian, Amadeusz, Kosmo, Mirabela, Wincenty

Tomaszowska młodzież z wizytą na Ukrainie

14.02.2020

Tomaszowska młodzież z wizytą na Ukrainie

W ramach realizacji umowy partnerskiej pomiędzy Tomaszowem Lubelskim i Wasylkowem,  uczestnicy Zespołu Folklorystycznego „Roztocze” i Zespołu „Weselka” wzięli udział w wymianie kulturalnej dedykowanej dzieciom i młodzieży.

W listopadzie ubiegłego roku na warsztatach folklorystycznych gościliśmy w Tomaszowie grupę młodzieży z Ukrainy. W ramach rewizyty, podczas ferii zimowych młodzież z Tomaszowa miała okazję odwiedzić swoich kolegów, koleżanki z Wasylkowa i wspólnie spędzić czas podczas spotkania z kulturą Ukrainy.

Oto co o wizycie w Wasylkowie mówią jej uczestnicy z Tomaszowa.

W dniach od 16 do 20 stycznia, dzięki przychylności Pana Wojciecha Żukowskiego Burmistrza Tomaszowa Lubelskiego oraz Pana Włodymyra Sabadasza Burmistrza Wasylkowa mięliśmy okazję odwiedzić Wasylków miasto nieopodal Kijowa na Ukrainie. Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, serdecznie przywitały nas rodziny, które podczas całego pobytu gościły nas w swoich domach. Już pierwszego dnia mieliśmy wiele atrakcji i niespodzianek. Poznaliśmy ukraińskie, tradycyjne zwyczaje, takie jak pisanie pisanek, czy robienie lalek motanek. Mogliśmy także spróbować swoich sił w malowaniu piaskiem. Ponadto, odwiedziliśmy szkołę zawodową w Wasylkowie, której uczniowie pokazali nam, jak wyglądają ich lekcje. Wieczorem czekała nas dyskoteka z zaprzyjaźnioną młodzieżą. Kolejnego dnia, odwiedziliśmy Bykownię, gdzie wspólnie z władzami naszych miast złożyliśmy hołd polskim i ukraińskim ofiarom zbrodni stalinowskich. Tego samego dnia  zwiedziliśmy również Kijów. Zobaczyliśmy na żywo słynne, złote kopuły Monasteru św. Michała Archanioła, stadion piłkarski wybudowany na Euro 2012. Jechaliśmy także kolejką linową  skąd rozciągał się wspaniały widok na miasto. Wieczorami spędzaliśmy czas z goszczącymi nas rodzinami, np. graliśmy w karty lub oglądaliśmy wspólnie filmy. W niedzielę wypadło święto Jordanu. Udaliśmy się nad rzekę, gdzie widzieliśmy, jak wierni zanurzają się w wodzie. Byliśmy pełni podziwu, gdyż temperatura spadała poniżej zera. Po kolacji nastąpiło podsumowanie wyjazdu, podczas którego mieliśmy okazję dać krótki koncert. W poniedziałek nadszedł czas powrotu. Pożegnanie z nowymi przyjaciółmi było pełne smutku, lecz musieliśmy wracać… Przez całą podróż wspólnie wspominaliśmy te kilka dni spędzone na Ukrainie, które zostaną w naszej pamięci. 

Bardzo dziękujemy naszym nowym przyjaciołom z Wasylkowa za wspaniały czas spędzony na Ukrainie!!!

Grupa Zespołu Folklorystycznego "Roztocze"

FOTORELACJA

Wersja do druku Generuj PDF
---