Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Dziś
15°
Środa
13°
 
Wtorek, 17 września 2019 r.
Imieniny obchodzą: Franciszek, Hildegarda, Justyn, Justyna, Robert, Narcyz

Ogólnopolskie Zawody Sumo Robotów

11.06.2019

      9 czerwca 2019 r. TwójRobot.pl Tomaszów Lubelski po raz drugi reprezentował Tomaszów Lubelski na Ogólnopolskich Zawodach Sumo Robotów na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej.

      W dwóch konkurencjach FREESTYLE i SUMO nasze miasto reprezentowało 22 dzieci, dzięki czemu TwójRobot.pl Tomaszów Lubelski był najliczniejszą ekipą na zawodach.

      W zawodach Freestyle wystąpili Michał Korkosz i Maciej Raczkiewicz, którzy w zeszłorocznej edycji zawodów Freestyle zwyciężyli.

      W zawodach Sumo wystąpiło 10 zespołów dwuosobowych w których skład wchodzili: Iza Mazik(Prywatna Szkoła ICO w Tomaszowie Lub.) i Karol Salik (SP w Narolu), Mateusz Ciećkiewicz i Hubert Ważny (SP w Rudzie Różanieckiej), Błażej Chudy (SP Nr.2 w Tomaszowie Lub.) i Bartłomiej Kudyba (SP w Tarnawatce), Jan Krupa i Miłosz Kiełbasa (SP Nr 2 Tomaszów Lub) Szymon Antoszewski (SP Nr.2 Tomaszów Lub.) i Jakub Kwiatkowski (SP Nr. 3 Tomaszów Lub.), Maciej Stępora i Paweł Sobczyński (SP Nr. 3), Kamil Olbracht (SP Nr. 2) i Radosław Omelczuk (SP Nr. 3), Szymon Ziejewski (SP Nr. 3) i Jakub Dzirba (SP nr.1), Michał Rzeszutek (SP Nr.2) i Szymon Mrozik (SP. w Łaszczowie) Mateusz Woś (SP Nr. 2) i Błażej Ziobrowski (SP. w Przeworsku)

      Zawody rozpoczęły się od prezentacji robotów startujących w konkurencji Freestyle. Michał i Maciek prezentowali swojego robota I-CLENERA, była to zmodyfikowana i ulepszona wersja robota który wygrał zawody z przed roku I-MOP. W tegorocznych zawodach nie udało się chłopcom obronić pierwszego miejsca, ale uzyskali świetną drugą lokatę. Najlepszym robotem okazała się Drukarka 2D, stworzona przez reprezentanta Tomaszowa Mazowieckiego. Do drugiej konkurencji zawodów czyli Walk Sumo Robotów w tegorocznej edycji zgłosiła się rekordowa liczba uczestników. Z całej Polski zgłosiło się 130 zawodników, tworzących 65 zespołów. Zespoły zostały podzielone na 6 grup eliminacyjnych. Z każdej z grup awansowały do finałowej dwunastki po dwa najlepsze zespoły. Po rozegraniu ponad 340 walk eliminacyjnych wyłoniono finałową dwunastkę, w której znalazły się 4 zespoły z Tomaszowa Lubelskiego(Iza Mazik i Karol Salik, Jan Krupa i Miłosz Kiełbasa, Błażej Chudy i Bartłomiej Kudyba, Mateusz Ciećkiewicz i Hubert Ważny) dzięki czemu byliśmy najliczniejszą reprezentacją w Wielkim Finale Zawodów Sumo Robotów. Po rozegraniu walk finałowych okazało się, że Iza Mazik i Karol Salik uzyskali najwięcej punktów razem z reprezentantami Bolesławca. Konieczne okazało się rozegranie dogrywki między zespołami. Zespół z Twojego Robota Tomaszów Lubelski minimalnie przegrał uzyskując drugie miejsce w zawodach.

      Wielkie gratulacje należą się nie tylko laureatom i finalistom zawodów, ale wszystkim reprezentantom Naszego miasta za poświęcony czas i ciężką pracę włożoną w przygotowania do zawodów. Opiekunem grupy był Mateusz Stefanik właściciel i instruktor placówki TwójRobot.PL w Tomaszowie Lubelskim.

Wersja do druku Generuj PDF
---