Przedszkole z Pasją

Przedszkole zostało laureatem konkursu „Przedszkole z Pasją Oficyny MM” Wydawnictwo Prawnicze - ogłoszonego w miesięczniku Nr 2 (82) luty 2016

Od kilku lat jestem czytelniczką miesięcznika „Przedszkole - Miesięcznik Dyrektora” Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze. Pismo publikuje zmiany w prawie oświatowym, przypomina zadania dla dyrektora przedszkola jakie mają być wykonane w danym miesiącu, pokazuje wzory pism, ciekawe artykuły, opracowania oraz wskazuje dobre praktyki prowadzone w grupie i przedszkolu. Ponadto pismo zachęca do pokazania twórczej, innowacyjnej pracy przedszkola-publikacja opracowania w miesięczniku.

Pomyślałam sobie - Czy nasze przedszkole uczy i wychowuje z pasją? Czy jest coś co wyróżnia naszą placówkę na tle innych przedszkoli? Czy realizujemy w przedszkolu nowatorskie przedsięwzięcia? Czy chcielibyśmy się podzielić swoją pracą, pomysłowością i zachęcić do takich działań innych lub podwyższyć jakość tej pracy?

Takie było kryterium przystąpienia do zdobycia tytułu „Przedszkole z Pasją Oficyny MM”.

Pomyślałam wtedy - Koncepcja pracy przedszkola jest realizowana we współpracy z rodzicami i partnerami. Rodzice uczestniczą w różnorodnych działaniach o charakterze edukacyjnym, wychowawczych i opiekuńczym. Warto wymienić, tj.:

– udział w spektaklach Rodzice-dzieciom-dzieci-rodzicom (w charakterze aktorów),

– współorganizowanie i udział w imprezach i uroczystościach (Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, festyn na roczek przedszkola, przemarsze ekologiczne itd),

Po rozmowach z nauczycielami i rodzicami postanowiliśmy zebrać materiał z uroczystości gromadzony od wielu lat pt. „Baw się razem z Jedyneczką” - opracowanie w załączniku.

15.01.2015 roku wysyłam głoszenie przedstawiające krótką charakterystykę przedszkola, oraz krótki opis podejmowanych inicjatyw, realizowanych innowacji, a także innych działań, które według nas są naszą pasją.

16 stycznia 2015 roku otrzymaliśmy informację
„Bardzo dziękuje za przesłanie zgłoszenia. Cieszę sie, że nasza akcja budzi takie zainteresowanie czytelników. Skontaktuję sie z Panią, jeśli to Państwa placówka zostanie naszym kolejnym Przedszkolem z Pasją.”

20 stycznia 2016 roku otrzymaliśmy informację
„Z przyjemnością informuje, że Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim zostało laureatem naszego konkursu „Przedszkole z Pasja Oficyny MM”. W najnowszym, lutowym wydaniu znajdą Państwo informacje o tym, że są naszymi zwycięzcami. W załączeniu przesyłam logo "Przedszkola z Pasja Oficyny MM”, które można umieścić na stronie internetowej placówki... Nagrodę, certyfikat oraz dodatkowe egzemplarze naszego czasopisma prześlemy poczta na adres przedszkola na początku lutego. Gratuluję Państwu pasji i zapału w realizacji zadań oraz życzę kolejnych sukcesów!
Redaktor
prowadząca
Oficyna
MM Wydawnictwo Prawnicze Sp. z o. o. Sp. k.
ul. Błażeja 10 J/1, 61-608 Poznan
tel./faks: 61 653 64 30, www.oficynamm.pl

Dzięki bardzo dobrej współpracy z rodzicami, partnerami i absolwentami możliwa jest realizacja naszych celów i zamierzeń. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w życie przedszkola, życzliwość i owocną współpracę.

Maria Piasecka
dyrektor
Przedszkola Samorządowego Nr 1
im. J. Brzechwy
w Tomaszowie Lubelskim

Certyfikat - Przedszkole z Pasją

„Baw się razem z Jedyneczką” „Baw się razem z Jedyneczką”