Informacja

Szymon Sikora zawodnik TUKS „Roztocze” Tomaszów Lubelski brązowym medalistą Mistrzostw Europy we wrotkarstwie

Podczas rozgrywanych w dniach 23-28 lipca br. w Szegedzie na Węgrzech Mistrzostwach Europy w jeździe szybkiej na wrotkach Szymon Sikora z TUKS „Roztocze” Tomaszów Lubelski zdobył historyczny we wrotkarstwie dla Tomaszowa Lubelskiego, Lubelszczyzny medal w Mistrzostwach Europy. Sztafeta kadetów w składzie Szymon Sikora, Łukasz Sidorowicz (UKS „Orlica” Duszniki Zdrój), Gaweł Oficjalski (UKS „Zryw” Słomczyn) w ostatniej konkurencji Mistrzostw w biegu sztafetowym na dwóch ostatnich rundach wyprzedziła reprezentacje Niemiec, ulegając jedynie Francuzom i Holendrom, co dało jej brązowy medal M.E. Trzeba dodać, że ten brązowy medal był dopiero trzecim medalem zdobytym przez Polskę w historii startów w Mistrzostwach Europy. Wcześniej medale w konkurencjach indywidualnych wywalczyli Paweł Milewski ze Słomczyna i Daniel Mazurek zawodnik UKS „Viking” Elbląg. We wcześniejszych startach Szymon Sikora na 300 metrów uzyskał najlepszy czas z naszych reprezentantów i w kategorii kadetów zajął bardzo dobre 8 miejsce, a w biegu sprinterskim na 500 metrów trochę nieszczęśliwie startując ostatecznie wywalczył 11 miejsce. Reprezentująca Polskę po raz piąty na Mistrzostwach Europy Katarzyna Korkosz podobnie jak jej kolega klubowy świetnie pobiegła 300 metrów uzyskując najlepszy czas z naszych reprezentantek co dało jej 17 miejsce w kategorii juniorek B. W biegach na 500 metrów i na 1000 metrów Kasia zajęła w Mistrzostwach Europy 20 miejsce. Tak więc start naszych zawodników w Mistrzostwa Europy należy uznać za bardzo udany co zapewne pozytywnie wpłynie na poziom szkolenia i dalszy rozwój Klubu TUKS ,,Roztocze" Rollerblade Tomaszów Lubelski. Galerię zdjęć i wyniki można znaleźć na stronach: www.tuksroztocze.org.plhttp://speedskating2012ec.info/.