Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A

Sobota, 20 kwietnia 2024 r.
Imieniny obchodzą: Czesław, Agnieszka, Marian, Czech

Pięć medali narciarzy biegowych

17.02.2015

Pięć medali narciarzy biegowych MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych Małopolska 2015.

Na trasach biegowych COS Zakopanym w dniach od 12.02 do 16.02.2015 roku pod dużą Krokwią rozgrywane były finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych - Małopolska 2015 w narciarstwie biegowym.

W pierwszej konkurencji sprintu techniką klasyczną zawodnicy z Tomaszowa wywalczyli dwa medale: w kategorii juniorek Katarzyna Stokfisz srebrny, a w juniorach młodszych Szymon Sikora brązowy. Pozostali zawodnicy wywalczyli miejsca: w juniorkach młodszych Ania Wójtowicz 16-ta, w juniorach młodszych Tomek Krawczyk 18-ty, a Aleksy Stokfisz był 26-ty i w juniorkach Ewelina Pleskacz była 13-ta.

W drugim dniu zawodów kolejny srebrny medal dla Lubelszczyzny i Tomaszowa Lubelskiego w biegu łączonym na 10 km wywalczyła Katarzyna Stokfisz. Pozostali nasi reprezentanci w tym dniu zajęli miejsca: w biegu stylem klasycznym na 7,5 km w juniorach młodszych Szymon Sikora był 6-ty, Aleksy Stokfisz 23-ci i Tomasz Krawczyk 24-ty. W juniorkach młodszych Ania Wojtowicz zajęła 18-te miejsce.

Po dniu przerwy, w trzecim dniu zawodów zawodnicy rywalizowali w stylu dowolnym na dystansach Juniorzy B - 10 km, Juniorki A - 5 km, Juniorki B - 7,5 km. W tym dniu kolejny, trzeci srebrny medal wywalczyła w kategorii juniorek Katarzyna Stokfisz. Pozostali nasi reprezentanci zajęli miejsca: w juniorach młodszych w biegu na 10 km Szymon Sikora zajął 10 miejsce, Aleksy Stokfisz - 21 miejsce; w kategorii juniorek Małgorzata Żółkiewska była 12, a Ewelina Pleskacz - 13; w kategorii juniorek młodszych Ania Wojtowicz zajęła 14 miejsce.

Ostatnią konkurencją Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach narciarskich były klubowe sztafety sprinterskie stylem dowolnym (6 x1 km). Każdy z zawodników i zawodniczek mieli do pokonania dystans 1 km trzykrotnie. W bardzo mocno obsadzonej kategorii w juniorach młodszych (biegło 10 sztafet) nasza sztafeta w składzie: Szymon Sikora i Tomasz Krawczyk zajęła wysokie 4 miejsce, niewiele ustępując trzeciej. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki w sztafecie juniorek, które zajęły trzecie miejsce. Brązowy medal w biegu sztafetowym walczyły - Katarzyna Stokfisz i Małgorzata Żółkiewska.

Łącznie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach narciarskich zawodnicy MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski zdobyli 5 medali, 3 srebrne i 2 brązowe. Województwo lubelskie - 4-te miejsce w klasyfikacji punktowej (64,5 pkt) i 6-te w klasyfikacji medalowej. MULKS Grupa Oscar - 5-te miejsce w klasyfikacji punktowej klubów (64,5 pkt).

Bardzo sympatyczne relacje Redaktora Tadeusza Kwaśniaka (z wywiadami dźwiękowymi) na oficjalnej stronie OOM.