Zawody sportowo-obronne
10.07.2014
12-13 lipca 2014 r. odbyły się ZAWODY SPORTOWO OBRONNE O PUCHAR DOWÓDCY II POŁUDNIOWO-WSCHODNIOWO OKRĘGU STRZELECKIEGO organizowane przez Jednostkę Strzelecką 2019 w Tomaszowie Lubelskim, Centrum Szkoleń Strzeleckich „CSS Feniks” oraz firmę Progres.
12 lipca (sobota ) na terenie strzelnicy Klubu Strzeleckiego „VIS” w Zamościu rozegrano konkurencje :
- strzelanie z broni palnej centralnego zapłonu (zostało wystrzelane około 1500 sztuk amunicji)
- bieg „koperta”
- wykonywanie jak największej liczby pompek w czasie 1 min ( rekord 99 pompek należy do żołnierza 2 Pułku Rozpoznawczego)
- rzut granatem
13 lipca ( niedziela ) zawodnicy rywalizowali na placu przy Państwowej Straży Pożarnej ul. Petera w Tomaszowie Lubelskim, rozegrane konkurencje to:
- tor przeszkód
- konkurencja alpinistyczna (Zadaniem osoby wspinającej się jest wchodzenie na kolejne poziomy wieży, które stanowią plastikowe skrzynki podawane przez pozostałych członków zespołu. Konkurencja odbywa się z asekuracją na tzw. „Wędkę”)
- pierwsza pomoc ( test teoretyczny)
- sztafeta
- rozkładanie kbk AKMS ( rekord należy do strzelca z Jednostki 2019, karabin został rozłożony w 5.96 sekundy)
- pokonywanie mostu linowego rozpiętego nad wodą.
- podciąganie się na drążku z rekordem 35 podciągnięć rekord ustanowił żołnierz z 2 PR
Strzelcy chcieli podziękować osobom i firmom które wsparły organizację zawodów.
Zawody mogły odbyć się dzięki wsparciu sponsorów :
- Urząd Miasta Tomaszów Lubelski
- Roztocze RST
- Orlen ul. Rolnicza 10
- Praktibud Adam Gwizdała
- Studio Sportów Sylwetkowych Fabryka
- Rolma Tomaszów Lubelski
- Textil Market Zamość
- Stowarzyszenie Czajnia
- SportXL
- Domel
- Stowarzyszenie Zielony Domek
- Zakład Kamieniarski Rakpol
- Poseł Mariusz Grad
- Krzysztof Bębnik
- SPAR Tomaszów Lubelski
- Auto Komplet Janusz Międlarz
- Sklep Militarny Tomaszów Lubelski
- Księgarnia Edukacyjna DEDE
- Hotel, restauracja „Staropolska”
- WOD - GAZ
- Księgarnia Papirus
- RAD-MARK
Zwycięzcą w klasyfikacja drużynowej I miejsce zajęła drużyna 2 Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa, II miejsce drużyna 3 BIT, III miejsce Jednostka Strzelecka 2020 Hrubieszów W klasyfikacji indywidualnej najlepsi byli, zajmując: I miejsce - Waldemar Podolak (żołnierz 2 Pułku Rozpoznawczego), II miejsce - Łukasz Marzec (strzelec Jednostki Strzeleckiej 2046 Biłgoraj), III miejsce - Michał Piwko (drużyna 3 BIT oraz harcerz ZHP).