Dzień Edukacji Narodowej
13.10.2021
Dzień Edukacji Narodowej
W dniu 13 października br. odbyło się uroczyste spotkanie Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski Wojciecha Żukowskiego z nauczycielami i pracownikami tomaszowskich szkół podstawowych i przedszkoli samorządowych z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W spotkaniu również udział wzięli: Pan Mirosław Fus Przewodniczący Rady Miasta Tomaszów Lubelski, Pan Henryk Nowosad Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych, Pan Ryszard Szczepaniuk Przewodniczący Samorządu, Porządku Publicznego, Oświaty, Kultury, Sportu i Pomocy Społecznej Rady Miasta Tomaszów Lubelski.
Burmistrz Miasta witając zebranych podziękował jednocześnie za ich pracę i trud włożony w wychowanie młodego pokolenia. Następnie wręczył nauczycielom Nagrody Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski za ich osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, w tym realizacji zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę oraz realizacji innych zadań statutowych szkoły.
Nagrody Burmistrza Miasta otrzymali:
Przedszkole Samorządowe Nr 1:
- Małgorzata Sidorowicz
- Elżbieta Żywiec
Przedszkole Samorządowe Nr 2:
- Teresa Koszel
Przedszkole Samorządowe Nr 5:
- Maria Majak-Rebizant
Szkoła Podstawowa Nr 1:
- Witold Pitura
- Agnieszka Klimecka-Krawczyk
- Magdalena Krech
- Ewelina Pleskacz
Szkoła Podstawowa Nr 2:
- Renata Śrutwa-Krupa
- Marek Gryglicki
- Ewelina Hek
- Urszula Kobiałka
- Alina Traczyk
- Elżbieta Uchman
- Barbara Wiśniewska
Szkoła Podstawowa Nr 3:
- Piotr Szumilak
- Aneta Dąbrowska
- Joanna Girguś
- Beata Łaba
- Bożena Tucka
- Małgorzata Żmuda
Ponadto zostały wręczone listy gratulacyjne nauczycielom i pracownikom oświaty, którzy otrzymają odznaczenia państwowe, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodę Lubelskiego Kuratora Oświaty podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Biłgoraju.
SREBRNY KRZYŻ ZASŁUGI
- Teresa Koszel – Przedszkole Samorządowe Nr 2 Sportowo-Artystyczna Akademia Uśmiechu
MEDAL ZŁOTY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
- Małgorzata Owsicka – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
- Małgorzata Sidorowicz – Przedszkole Samorządowe Nr 1 im. Jana Brzechwy
MEDAL SREBRNY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
- Krystyna Babiarz – Przedszkole Samorządowe Nr 1 im. Jana Brzechwy
MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
- Krzysztofa Kulas – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
- Renata Śrutwa-Krupa – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
- Anna Wolczyk – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
NAGRODA LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY
- Katarzyna Wojciechowska – Przedszkole Samorządowe 1 im. Jana Brzechwy