Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A

Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus

09.02.2021

Monika Skinder złotą medalistką Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym !!!

Nasza najbardziej uzdolniona i utytułowana biegaczka sięgnęła dziś po złoto w finskim Vuokatti. Brawo!!!!

Mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym lepiej zacząć się nie mogły. Monika Skinder i Karolina Kaleta wywalczyły dwa medale w sprincie techniką klasyczną. Polki były nie do zatrzymania. Skinder zdobyła złoty medal, zaś Kaleta po fotofiniszu została sklasyfikowana na trzecim miejscu!
Polki w Vuokatti z doskonałej strony pokazały się już w eliminacjach. Karolina Kaleta na długiej na 1,4 kilometra trasie była najszybsza, zaś Monika Skinder uplasowała się na czwartym miejscu. W ćwierćfinale obie Polki wygrały swoje biegi. W nagrodę w półfinale... musiały się zmierzyć między sobą. Obie zawodniczki po mistrzowsku rozegrały bieg taktycznie, zachowały odpowiednią ilość sił na finisz i zajęły dwa pierwsze miejsca, premiowane bezpośrednim awansem do finału. W nim rywalkami biało-czerwonych były: Veronika Stepanova z Rosji oraz Szwedka Moa Hansson, Finka Vilma Ryytty i Norweżka Maria Hartz Melling.