Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A

Imieniny obchodzą: Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Bona, Jerzy

Mistrzostwa Polski Juniorek w szachach

03.09.2020

Emilia Sprzęczka brązową medalistką mistrzostw Polski Juniorek w szachach

Bardzo pracowicie spędziła ostatni weekend wakacji zawodniczka UKS Gim Dwójka Emilia Sprzęczka. W dniach od 28 do 30 VIII 2020 r. we Wrocławiu zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych, w których uczestniczyła. W zawodach wzięło udział 59 zawodniczek z roczników 2008 i 2009. Przez pierwsze dwa dni rozgrywano mistrzostwa w szachach szybkich na dystansie 11 rund. Emilia świetnie rozpoczęła zawody i po pierwszym dniu zajmowała wysoką trzecią pozycję. Kolejny dzień to także wspaniała gra naszej zawodniczki. Ostatnia runda decydowała o rozdziale medali. Niestety, przeciwniczka Emilii nie dała się ograć i partia zakończyła się remisem. Dało to w efekcie naszej zawodniczce czwarte miejsce w Polsce.

W ostatnim dniu rozegrano turniej szachów błyskawicznych na dystansie 13 rund. Emilia znowu była w doskonałej formie. Tym razem w ostatniej rundzie zwyciężyła i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek w kategorii do lat 12. Swoimi wynikami potwierdziła, że należy do ścisłej czołówki juniorek do lat 12 w Polsce. Emilia pracuje pod kierunkiem trenera szachów Ryszarda Żądło.

Gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć naszej utalentowanej zawodniczce.