Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A

Imieniny obchodzą: Czesław, Agnieszka, Marian, Czech

Szkoła Podstawowa Nr 3 drugą szkołą w Polsce w narciarstwie biegowym

26.03.2019

Szkoła Podstawowa Nr 3 drugą szkołą w Polsce w narciarstwie biegowym.

Tradycją narciarzy biegowych z Tomaszowa Lubelskiego stało się, że na zakończenie sezonu najlepsi biorą udział w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które od wielu lat rozgrywane są w Białce Tatrzańskiej. W trzydniowych zawodach 15-17.03.2019 zawodnicy nie reprezentowali klubu, a swoje szkoły, dla których zdobywali medale i punkty do klasyfikacji ogólnopolskiej szkół. W tej rywalizacji nie mogło zabraknąć dzieci z tomaszowskich szkół, którzy indywidualnie zdobywali medale: Najlepiej w igrzyskach wypadli:

• Szymon Bełz zdobywca złotego medalu,
  • Bartosz Kita zdobywca dwóch brązowych medali,
  • Antoni Żółkiewski zdobywca złotego medalu,
  • Weronika Łysko zdobywczyni srebrnego medalu,
  • Julia Danielkiewicz zdobywczyni srebrnego medalu.

Wysokie miejsca czwarte zdobyli: Emil Koper - SP 1, Weronika Juzeluk SP 3, Damian Muca - SP 3, Zofia Koper - SP 3, a piąte miejsce zajęła Karolina Kuć SP 2. W trzecim dniu rywalizowały sztafety szkolne. W tej konkurencji najlepiej spisała się sztafeta dziewcząt Szkoły Podstawowej Nr 3 w składzie: W. Łysko, J. Danielkiewicz, Z. Koper i W. Juzeluk, która po zaciętej walce sięgnęły po złoty medal. W starszych kategoriach chłopców srebrny medal zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w składzie: E. Koper, K. Kulczyński, W. Nieścior i M. Dubas, a w młodszych kategoriach chłopców (klasa 6-sta i młodsi) również srebrny medal wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 biegnąc w składzie: A. Żółkiewski, D. Muca, D. Kowalczuk i M. Nizio.

Łącznie uczniowie z Tomaszowa Lubelskiego zdobyli 10 medali. Przy wsparciu osobistym Dyrektora Leszka Kodymowskiego Szkoła Podstawowa Nr 3 zajęła drugie miejsce w kraju przegrywając z Zespołem Szkół z Istebnej o 6 punktów. W starszych kategoriach Szkoła Podstawowa Nr 1 zajeła 7 miejsce, Szkoła Podstawowa Nr 3 zajęła 8 miejsce a Szkoła Podstawowa Nr 2 zajęła 26 miejsce. Opiekę szkoleniową nad zawodnikami sprawowali trenerzy narciarstwa biegowe nauczyciele tomaszowskich szkół Pani Ewa Korkosz - Szkoła Podstawowa Nr 1 i Państwo Krystyna i Waldemar Kołcun - Szkoła Podstawowa Nr 3.