Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Piątek, 19 kwietnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus

Smog wrócił

15.11.2018

Zagłosuj w internecie na czujnik jakości powietrza dla Ciebie i sąsiadów

Zagłosuj w internecie na czujnik jakości powietrza dla Ciebie i sąsiadów

Mieszkańcy woj. lubelskiego zgłosili 74 proponowane lokalizacje czujników jakości powietrza w konkursie Fundacji Aviva „Wiem, czym oddycham”. Do 5 grudnia trwa głosowanie internetowe, które zdecyduje, dokąd trafią czujniki pozwalające sprawdzać poziom smogu. Urządzenia otrzyma 100 miejsc w kraju z największą liczbą głosów.

                 Zmobilizuj swoją okolicę

Na dziś z województwa lubelskiego w pierwszej setce rankingu jest 6 lokalizacji: Kryłów, Dołhobyczów, Spiczyn, Opole Lubelskie i 2 w Lublinie.

Wyniki nie są przesądzone, gdyż głosowanie trwa do środy 5 grudnia. Kluczem do sukcesu jest zmobilizowanie jak największego poparcia dla swojej lokalizacji. Uczestniczące w konkursie gminy, szkoły i społeczności lokalne wykorzystują do tego celu media społecznościowe i strony internetowe.

Aktualny ranking pokazujący zgłoszone lokalizacje i wyniki głosowania można sprawdzić tu: https://wiemczymoddycham.pl/ranking/. W całej Polsce zgłoszono do konkursu 2 500 lokalizacji, a dotychczas głosy oddało 42,5 tys. osób.

Co ciekawe, udział w konkursie bierze ponad 300 szkół podstawowych. Spośród nich 50 szkół z największą liczbą głosów otrzyma dodatkowo wewnętrzne sensory jakości powietrza.

W zeszłym roku w ramach kampanii „Wiem, czym oddycham” Aviva zamontowała 300 czujników.

W tym roku uzupełni mapę Polski o kolejne 100 czujników – lista laureatów zostanie ogłoszona w Mikołajki – 6 grudnia.

                „Wiem, czym oddycham” buduje świadomość społeczną

Smog to wciąż jeden z największych problemów ekologicznych i zdrowotnych w Polsce.

Z danych WHO wynika, że 36 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w UE znajduje się w naszym kraju. Dlatego Aviva po raz kolejny wspiera działania monitorujące jego poziom i zwiększające świadomość społeczną.

                Kontakt:

Wersja do druku Generuj PDF
---