Dzień Edukacji Narodowej
15.10.2018
Dzień Edukacji Narodowej - spotkanie Burmistrza Miasta z nauczycielami
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 15 października 2018 r. odbyło się spotkanie z nauczycielami i pracownikami tomaszowskich szkół podstawowych i przedszkoli. W spotkaniu wzięli udział: Pan Wojciech Żukowski Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski, Pan Mirosław Fus Przewodniczący Rady Miasta Tomaszów Lubelski, Pani Monika Pikuła Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia, Pan Henryk Nowosad Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych, Pan Piotr Szumilak Przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Tomaszowie Lubelskim.
Spotkanie zainaugurował występ uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Okolicznościowy program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem Pani Urszuli Kędry i Pani Małgorzaty Giski.
Burmistrz Miasta Wojciech Żukowski powitał przybyłych na spotkanie, podziękował nauczycielom za ich pracę i trud włożony w wychowanie młodego pokolenia, następnie wręczył Nagrody Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski przyznane dla nauczycieli za ich osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, w tym realizacji zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę oraz realizacji innych zadań statutowych szkoły.
Ponadto zostały wręczone listy gratulacyjne nauczycielom i pracownikom oświaty, którzy otrzymali odznaczenia państwowe, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodę Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Nagrody Burmistrza Miasta otrzymali:
Przedszkole Samorządowe Nr 1:
- Maria Piasecka
- Teresa Łasocha
Przedszkole Samorządowe Nr 2:
- Teresa Koszel
Przedszkole Samorządowe Nr 5:
- Maria Majak-Rebizant
Szkoła Podstawowa Nr 1:
- Witold Pitura
- Agnieszka Klimecka-Krawczyk
- Anna Bartnicka
- Krzysztof Wronka
Szkoła Podstawowa Nr 2:
- Jarosław Korzeń
- Ewa Wolanin-Bukała
- Barbara Pazurek
- Dionizy Mróz
- Waldemar Jurczyszyn
- Tomasz Wawrzusiszyn
Szkoła Podstawowa Nr 3:
- Leszek Kodymowski
- Jolanta Mamczur
- Bożena Tucka
- Anna Zawadzka
- Waldemar Kołcun
MEDAL ZŁOTY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
- Andrzej Gromek - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Orląt Lwowskich
- Anna Sowińska - Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Jana Brzechwy
- Alina Dubas - Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Jana Brzechwy
MEDAL SREBRNY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
- Jolanta Mamczur - Szkoła Podstawowa nr 3 im. dr Janusza Petera
- Anna Łój - Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Jana Brzechwy
MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
- Elżbieta Żądło - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
- Bartłomiej Fedczyszyn - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Orląt Lwowskich
- Małgorzata Gdańska - Szkoła Podstawowa nr 3 im. dr Janusza Petera
- Małgorzata Kochańska - Szkoła Podstawowa nr 3 im. dr Janusza Petera
NAGRODA LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY
- Barbara Czubek - Szkoła Podstawowa nr 3 im. dr Janusza Petera
- Małgorzata Sidorowicz - Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Jana Brzechwy
- Mirosław Fus - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Orląt Lwowskich
- Waldemar Kulik – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego