Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Czwartek, 16 sierpnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Roch, Stefan, Joachim, Nora

Wizyta delegacji z Krzemieńca i z Wisznewe

11.09.2017

Herb Miasta

indeks

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2017.

 

II wizyta delegacji z Ukrainy w ramach projektu „Tomaszów Lubelski – sukces polskiej transformacji ustrojowej”

      W ramach realizacji projektu „Tomaszów Lubelski – sukces polskiej transformacji ustrojowej” dofinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w dniach 05.09-08.09. 2017 r. w Tomaszowie Lubelskim przebywała kolejna delegacja samorządów miast na Ukrainie z Krzemieńca i z Wisznewe.

     Przedstawiciele miast na Ukrainie uczestniczyli w wizytach studyjnych oraz w cyklu wykładów i prezentacji dotyczących Tomaszowa Lubelskiego, jako przykładu polskiej transformacji ustrojowej, kształtowania się samorządu na przestrzeni lat. Uczestnikom projektu zostały zaprezentowane: sposoby finansowania samorządów na przykładzie Miasta Tomaszów Lubelski, transformacje systemu oświaty, realizacje miejskich inwestycji, działalność Centrum Edukacyjno-Kongresowego w Tomaszowie Lubelskim, przykłady gospodarki energetycznej w Tomaszowie Lubelskim i okolicach oraz realizacje projektów obywatelskich Budżetu Obywatelskiego Miasta Tomaszowa Lubelskiego. Ponadto delegaci zwiedzili miasto oraz miejskie obiekty, m.in.: Zakład Oczyszczania Miasta, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Tomasovia”, Szkołę Podstawową Nr 2 oraz Park Miejski.

     W kolejnych wizytach studyjnych do Tomaszowa Lubelskiego przyjadą przedstawiciele miast na Ukrainie: Rawa Ruska, Kaniów, Kiwerce, Irpiń, Bojarka, Fastów, Olewsk.

Fotorelacja z wizyty

Wersja do druku Generuj PDF
---