Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Czwartek, 16 sierpnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Roch, Stefan, Joachim, Nora

Inauguracja Pucharu Polski PZN

08.09.2017

Narciarze zakończyli zmagania w Tomaszowie Lubelskim podczas Inauguracji Pucharu Polski Polskiego Związku Narciarskiego 2017

 

      W dniach 02-03.09.2017 roku obyła się Inauguracja cyklu zawodów Pucharu Polski Polskiego Związku Narciarskiego 2017 w biegach na nartorolkach. Było to prawdziwe święto nartorolkowe. Miłośnicy narciarstwa biegowego mogli sprawdzić się w biegach sprinterskich, oraz biegach długich, a dla tych co pragną więcej szybkości zorganizowano bieg na 100 m. Organizatorem zawodów był Lubelski Okręgowy Związek Narciarski z siedzibą w Tomaszowie Lubelskim we wspólpracy z MSiT, Urzędem Marszałkowskim w Lublinie, Starostwem Tomaszowskim i Burmistrzem Miasta Tomaszów Lubelski. W Tomaszowskich zawodach udział mogli wziąć praktycznie wszyscy, konkurencje były przeprowadzane w kategoriach od MASTERS do najmłodszych kilkuletnich dzieci. Pierwszego dnia podczas rozgrywania sprintów na 1000m w najstarszej kategorii masters 60 wygrał pan Leszek Kleszczyński z Tomaszowa Lubelskiego. W kolejnej kategorii masters 50 zwyciężył Robert Sadowski z drużyny skipol.pl TEAM-u, a w masters 40 triumfował Damian Ciborowski z KS Speed Jasło. W kategorii senior zaliczanej do Pucharu Polski zwyciężył nie kto inny jak Maciej Staręga reprezentujący UKS Rawa Siedlce /8-m zawodnik w sprincie ostatnich Mistrzostw Świata z Lahti/. Maciej Starega to niewątpliwie najlepszy narciarz biegowy w Polsce i w sprintach zalicza się do światowej czołowki. Obecnie mając małą przerwę w przygotowaniach do Olimpiady 2018 w Pjongczang przyjechał na startowe przetarcie w sprintach do Tomaszowa Lubelskiego i jak na Mistrza przystało uzyskał najlepszy czas kwalifiakcji na 1000 m, aby następnie ze startu wspólnego zwyciężyć w konkurencji sprint. Wśród juniorów A najlepszy się okazał Łukasz Bachleda z KS Obidowiec Obidowa, a w juniorach B zawodnik gospodarzy MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski Bartosz Głaz, który pokonał wszystkich swoich rywali. W kategorii junior C zwycięstwo odniósł Piotr Sobiczewski UKS Rawa Siedlce. Wśród seniorek zwyciężyła zawodniczka UKS Rawa Siedlce Anna Bielecka, w juniorkach B najlepsza okazała się Monika Skinder reprezentująca miejscowy MULKS Grupa OSCAR, a w kategorii juniorek C triumfowała Anna Berezecka również z MULKS Tomaszów Lubelski. Wśród wszystkich mężczyzn startujących w zawodach najlepsze czasy w biegu kwalifiakcyjnym uzyskali wspomniany już Maciej Staręga /2:05:00/, drugi był Bartosz Głaz - MULKS GRUPA OSCAR /2:10:30/, trzeci Arkadiusz Posiadała – Rawa Siedlce /2:10:80/, a czwarty Jan Żółkiewski /2:14:10/. Wśród kobiet najlepszy rezultat w kwalifikacjach „open” uzyskała Monika Skinder /2:22:40/ przed Anną Berezecka /2:27:10/ i Magdalena Kuśmierz /2:28:40/ wszystkie zawodniczki z klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski.

Zwycięzcy młodszych kategorii:

  • Junior D1 - Michał Okniński (UKS Rawa Siedlce)
  • Junior D2 - Maciej Dubas (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)
  • Junior E1 - Michał Nizio (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)
  • Junior E2 - Damian Muca (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)
  • Junior F - Mateusz Niedziółka (UKS Rawa Siedlce)
  • Juniorka D1 - Kamila Harbuz (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)
  • Juniorka D2 - Martyna Więcławek (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)
  • Juniorka E1 - Weronika Juzeluk (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)
  • Juniorka E2 - Dominika Krajcer (UKS Rawa Siedlce)
  • Juniorka F - Aleksandra Butyńska (MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski)

      Dodatkową atrakcją podczas pierwszego dnia zawodów była 4-ta Tomaszowska Setka o Puchar Krismara czyli bieg na dystansie 100 metrów. Nartorolki na szybkich kołach i łożyskach na potrzeby zawodów przygotowała Firma Rolspeed z Supraśla. Wśród mężczyzn zwyciężył Maciej Staręga uzyskując czas 11,582 s, który jest nowym rekordem Polski. Poprzedni, ustanowiony w ubiegłym roku rekord Arkadiusza Posiadały wynosił 11,74 s. Kolejne miejsca zajęli Jan Żółkiewski /11:933/ MULKS GRUPA OSCAR i Arkadiusz Posiadała /12:053/ z Rawy Siedlec legitymujący się do tych zawodów najlepszym czasem na 100 m w Polsce. Natomiast wśród kobiet, z czasem 12,836 s triumfowała Monika Skinder, która również poprawiła swój ubiegłoroczny wynik 12,98s. Kolejne miejsca zajęły Rozalia Prokurat /13:635/ i Anna Berezecka /13:668/ z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

      W drugim dniu zawodów odbyły się biegi dystansowe stylem dowolnym, a zawodnicy w bardzo trudnych warunkach /duże opady deszczu/ zmierzyli się na 7 km pętli Tomaszów-Pasieki-Tomaszów. Podziękowania, w tym miejscu kierujemy do Komendy Powiatowej Policji i dla Straży Granicznej, które to służby profesjonalnie zabezpieczyły trasę zawodów. Wśród kobiet na dystansie 14 km rywalizowały seniorki oraz juniorki B i to młodsze zawodniczki okazały się zdecydowanie szybsze od starszych koleżanek. Zdecydowanie najszybsza okazała się Monika Skinder (MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski), która o ponad 4 minuty wyprzedziła klubowe koleżanki Magdalenę Kuśmierz i Katarzynę Sendecką. Czwarty czas open uzyskała najlepsza wśród seniorek Joanna Bronisz z UKS Rawa Siedlce. Wśród mężczyzn na dystansie 14 km najlepszy rezultat również uzyskał junior B, reprezentujący MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski Bartosz Głaz. 2,4 sekundy wolniejszy był jedyny junior A Łukasz Bachleda (KS Obidowiec Obidowa), a trzeci czas uzyskał Jan Żółkiewski z tomaszowskiego MULKS-u. Czwarty czas open uzyskał najlepszy wśród seniorów Arkadiusz Posiadała (UKS Rawa Siedlce).

      Wśród amatorów najlepszy okazał się Damian Ciborowski z KS Speed Jasło przed Hubertem Paszkowskim i Robertem Sadowskim (obaj skipol.pl TEAM), który wygrał w kategorii 50+. W rywalizacji juniorów i juniorek C na dystansie 7 km najlepsi okazali się Piotr Sobiczewski i Rozalia Prokurat (oboje UKS Rawa Siedlce). Młodsi zawodnicy mieli do pokonania dystans 3 km, tu bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski. Wśród juniorów D wygrał Maciej Dubas, w kategorii junior E triumfował Antoni Żółkiewski, najlepszą juniorką D okazała się Kamila Harbuz, a kategorię juniorek E wygrała Weronika Juzeluk. Kolejne zawody cyklu Pucharu Polski to Mistrzostwa Polski w Jeleniej Górze, a następnie zawody w Istebnej i Bielsku Białej.

Więcej informacji, galerie zdjęć i wyniki sportowe jak zawsze na stronie www.lozn.org.pl.

Wersja do druku Generuj PDF
---