Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A

Imieniny obchodzą: Czesław, Agnieszka, Marian, Czech

Medale Mistrzostw Województwa

13.03.2017

Medale Mistrzostw Województwa dla zawodników „TKS TOMASOVIA”

W iście wiosennej scenerii na trasach biegowych przy I LO w Chełmie 04 marca 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych. W zawodach startowali zawodnicy TKS „TOMASOVIA”, którzy przywieźli dwa złote i dwa brązowe medale.

W pierwszym biegu, w najmłodszej kategorii rok urodzenia 2006 i młodsi wygrała Joanna Fus uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 z Tomaszowa Lubelskiego zdobywając tytuł Mistrza Województwa. Mistrzem Województwa został także Patryk Luty, który w biegu młodzików na dystansie 2000 m. wygrał bezapelacyjnie prowadząc od startu do mety. Marlena Mróz zdobyła brązowy medal w biegu na 1500 m w kategorii młodzików, a w tym samym biegu Wiktoria Rachańska zajęła wysokie 4 miejsce. W kolejnym biegu w kategorii juniorek młodszych na dystansie 2500 m znakomicie zaprezentowała się Maja Jasińska plasując się na 4 miejscu. Aleksandra Słoboda w kategorii juniorek w biegu na 3500 m wywalczyła brązowy medal. W punktacji klubowej zawodnicy TKS „ TOMASOWIA” stanęła na najniższym stopniu podium, ustępując tylko KS „Agros” Zamość i „Żak” Biała Podlaska przed takimi potęgami lekkiej atletyki jak AZS UMCS Lublin, MKS Agros Chełm, LKS ZNICZ Biłgoraj, Wisła Puławy, Nefryt Lubartów, MKS Unia Hrubieszów.