Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A

Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus

Mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach – Jelenia Góra 2014

08.09.2014

W dniach 06 i 07 września 2014 roku w Jeleniej Górze odbyły się rozgrywane po raz pierwszy na przestrzeni ostatnich lat Mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach. W sobotę rywalizowano na oddanym w roku ubiegłym 2 km torze nartorolkowym w Sobieszowie u podnóża ruin Zamku Chojnik. Lubelszczyznę w tych zawodach reprezentowało 20 zawodników klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski. W pierwszym dniu zawodów zawodnicy z Tomaszowa zdobyli łącznie 13 medali Mistrzostw Polski. Złote medale zdobyli: Katarzyna Stokfisz w seniorkach, Szymon Sikora w juniorach B i w juniorach D Monika Skinder i Dawid Ciećko. Srebrne medale zdobyli: w seniorkach Magdalena Czusz, w juniorkach B Anna Wojtowicz, młodzikach Kacper Jarczak i Monika Mazurkiewicz i w juniorach D Emil Pleskacz i Anna Berezecka. Brązowe medale wywalczyli w juniorkach C Katarzyna Sendecka, Bartosz Cielniak i Natalia Pliżga w juniorach D.
W drugim dniu zawodów zawodnicy rywalizowano w typowym, „uphilu” – biegu pod górę -2,5 km ze startów indywidualnych co 20 sekund. W tej rywalizacji medale dla MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski zdobyli: Katarzyna Stokfisz srebrny w kategorii seniorek, Szymon Sikora złoty w juniorach B, Anna Wojtowicz złoty w juniorkach B, Kacper Jarczak złoty w juniorach C, Jan Żółkiewski srebrny w kategorii junior C, Monika Mazurkiewicz – srebrny w juniorach C. Brązowy medal zdobyła Katarzyna Sendecka w juniorkach C.. W kategorii juniorek i juniorów D całe podium zajęli zawodnicy z MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski. Wśród chłopców pierwsze miejsce wywalczył Emil Pleskacz, drugi był Dawid Ciećko a trzeci Bartosz Cielniak. Wsród dziewcząt kolejność była następująca: Monika Skinder, Natalia Pliżga i Anna Berezecka. Tak więc w dwudniowych zawodach Mistrzostw Polski młodzi narciarze z MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski wywalczyli łącznie 26 medale. Za tydzień kolejne zawody cyklu Pucharu Polski w sobotę w Istebnej Puchar Beskidów, a w niedzielę Rollsprint 2014 w Bystrej koło Bielska Białej.

Juniorki D: Monika Skinder, Natalia Pliżga, Ania Berezecka

Juniorzy D: Emil Pleskacz, Dawid Ciećko, Bartek Cielniak

Dzień pierwszy: Kacper Jarczak

Dzień pierwszy: Kasia Stokfisz - start

Dzień drugi: Szymek Sikora