Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Wtorek, 13 listopada 2018 r.
Imieniny obchodzą: Mikołaj, Stanisław, Stanisława, Benedykt, Izaak, Arkadia, Krystyna

Wieczór Legionisty w SP2

05.12.2017

Wieczór Legionisty w SP2

      30.11.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Wieczór Legionisty, podczas którego podsumowano konkursy zorganizowane w naszym mieście w ramach projektu „Tomaszowskie ślady Józefa Piłsudskiego”, przeprowadzonego wspólnie przez Fundację Rozwoju Centrum Edukacyjno-Kongresowego w Tomaszowie Lubelskim i Szkołę Podstawową nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

      W klimat wieczoru już od wejścia wprowadzała przybyłych piękna dekoracja sali gimnastycznej, książki rozłożone na stolikach i stojące świece. Uroczystość rozpoczęły występy solowe utalentowanych muzycznie uczniów: Ewy Mazur na pianinie, Miłosza Kiełbasy i Jana Krupy na gitarach, Szczepana Pitury i Kacpra Leńczuka grających na saksofonach. Uczniowie klasy IV c przedstawili montaż słowno-muzyczny związany z tematem niepodległości, przeplatany pieśniami patriotycznymi, które razem z dziećmi śpiewali wszyscy obecni na wieczorze.

      Następnie Jerzy Zarębski – prezes zarządu Fundacji Rozwoju Centrum Edukacyjno-Kongresowego przedstawił podsumowanie działań podjętych w ramach realizacji projektu „Tomaszowskie ślady Józefa Piłsudskiego”. Dyrekcja szkoły i zaproszeni na wieczór piłsudczycy wręczali nagrody zwycięzcom poszczególnych przedsięwzięć: Turnieju Historycznych Gier Planszowych, gry miejskiej „Śladami Józefa Piłsudskiego i Legionów” oraz konkursów na film lub fotokast „Miasto 1921”i prezentacje multimedialne na temat wybranego patrona tomaszowskiej ulicy. Nagrodzono kilkadziesiąt osób ze szkół podstawowych, średnich i ośrodka szkolno-wychowawczego. Na zakończenie wieczoru zgromadzeni mogli obejrzeć najwyżej ocenione filmy i prezentacje.

A. W.

Wersja do druku Generuj PDF
---