Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
Czwartek, 21 czerwca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rudolf

V Szkolna Spartakiada Sportowa

01.06.2017

V Szkolna Spartakiada Sportowa

      1 czerwca 2017 r. na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia” w Tomaszowie Lubelski odbyła się V Szkolna Spartakiada Sportowa. Zmagania sportowe poprzedził przemarsz ulicami miasta zorganizowany w ramach akcji „Stop przemocy”. Uczestnicząca w pochodzie młodzież tomaszowskich szkół zademonstrowała sprzeciw wobec przemocy w szkole prezentując transparenty z hasłami oraz balony z napisem „stop przemocy”. Przemarsz zakończył się apelem skierowanym do uczniów tomaszowskich szkół odczytany przez reprezentantkę młodzieży - uczennicę Szkoły Podstawowej Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, po którym na znak protestu wobec przemocy w górę poszybowały wypełnione helem balony. W przemarszu uczestniczył Wojciech Żukowski - Burmistrz Miasta, który w swojej wypowiedzi podkreślił ogromne znaczenie poczucia bezpieczeństwa każdego dziecka na terenie szkoły i nie tylko szkoły.

      Uroczystego otwarcia spartakiady dokonał Wojciech Żukowski Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski. Udział w rozgrywkach wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych prowadzonych przez Miasto Tomaszów Lubelski w następujących konkurencjach: piłka nożna chłopców, siatkówka dziewcząt, rzut piłka lekarską, szachy, skok w dal, sztafeta szwedzka, sporty wrotkarskie, biegi na dystansach 60 m, 100 m, 600 m,

      Swoimi pokazami, do sportowej rywalizacji, zawodników zachęcały czirliderki ze Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie Lubelskim.

      W końcowej klasyfikacji w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 3 natomiast w kategorii gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum Nr 2.

FOTORELACJA

Wersja do druku Generuj PDF
---