Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A

Środa, 17 kwietnia 2024 r.
Imieniny obchodzą: Rudolf, Robert, Stefan, Anicet, Klara

Finał wojewódzki NESTLE CAP

31.05.2017

27 maja 2017r w Białej Podlaskiej odbył się finał wojewódzki NESTLE CAP w ramach ogólnopolskiego programu „Lekkoatletyka dla każdego”. W zawodach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim. Każdy z uczestników startował w czwórboju lekkoatletycznym ( rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60m, oraz bieg na 600m – dziewczynki, 1000m chłopcy ) . Nasi reprezentanci zdobyli dwa medale, Joanna Fus w kategorii klas IV wywalczyła srebrny medal a Martyna Przybyła w kategorii klas VI zdobyła brązowy medal, ponadto wśród klas VI Emilia Kaznowska była 12 a Adrian Lepionka zajął 69 miejsce. Ponadto zawodnicy Martyna Ujma zajęła 6 miejsce, Hanna Hypiak zajęła 7 miejsce, Karolina Ujma 13 miejsce, Maria Gita 23 miejsce, Katarzyna Grzechnik 26 miejsce, a Julia Wróbel 36 miejsce. Opiekunem zawodników była Pani Małgorzata Gdańska.

Przy okazji pobytu na Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej nasi uczniowie mogli zwiedzić uczelnię oraz zobaczyć profesjonalną salę gimnastyczną i poćwiczyć na przyrządach gimnastycznych. W zawodach wystartowało 301 uczestników z całego województwa, były to eliminacje do Finału Krajowego w którym wystartują najlepsi z całego kraju.