Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A

Imieniny obchodzą: Czesław, Agnieszka, Marian, Czech

SP Nr 2 z mistrzowskim drużynowym tytułem

10.01.2017

Tomaszowska Dwójka z mistrzowskim drużynowym tytułem

Duży sukces odniosła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 im.Marszałka Józefa Piłsudskiego z Tomaszowa Lub., która wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VI w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach. Mistrzostwa rozegrano19 grudnia 2016 roku w katowickim Spodku. Zawody zgromadziły 1506 uczestników, co jest swoistym rekordem frekwencji. W mistrzostwach uczestniczyło 36 uczniów zrzeszonych w UKS Gim Dwójka, reprezentujących nie tylko tomaszowskie szkoły. Zawody zostały rozegrane w 9 grupach wiekowych z podziałem na grupy dziewcząt i chłopców, na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim, z tempem 10 minut na partię dla zawodnika.

W klasach drugich w grupie chłopców Dominik Chudy wywalczył 39 miejsce na 192 startujących, a jego koleżanka Otylia Węgrzyn zajęła 24 miejsce na 89 startujących.

W najliczniejszej grupie chłopców klas trzecich, w której wystartowało 234 uczestników, przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 2 zanotowali bardzo udany występ. Paweł Gromek wywalczył czwarte, a Kamil Koperwas piąte miejsce. Także ich koledzy mogą być zadowoleni z wyników: Miłosz Byczuk zajął 15, Jan Krupa – 17, Miłosz Kiełbasa – 42, Stanisław Kot – 45 miejsce. Równie udany występ zanotowały ich koleżanki, które wywalczyły następujące miejsca: Karolina Niedorys (SP Łaszczów) – 12, Julia Kijko – 13, Magdalena Puźniak – 19, Wiktoria Berbecka – 29, Katarzyna Kamińska – 30. Wystartowały 102 zawodniczki.

W grupie dziewcząt z klas czwartych nie było żadnej przedstawicielki Szkoły Podstawowej nr 2. Natomiast w grupie chłopców Mateusz Zubiak wywalczył 17. miejsce, Kacper Tytoń – 39, Błażej Chudy – 42, Bartłomiej Olchawa – 56. Wystartowało 127 uczestników.

Wśród dziewcząt z klas piątych wyniki uczennic SP 2 także mile wszystkich zaskoczyły. Rozalia Wojtowicz wywalczyła 9 miejsce, Malwina Buczek – 17, Malwina Wawryszczuk – 19 na 54 startujące zawodniczki. Wśród chłopców z pewnością z udanego startu może być zadowolony Mikołaj Chudy, który zajął 6 miejsce. Nieźle wypadł także Paweł Borek plasując się na18 miejscu wśród 112 startujących.

W grupie uczniów z klas szóstych duży sukces odniósł Norbert Bukała, który wywalczył trzecie miejsce. Jego szkolni koledzy zajęli miejsca: Michał Borek – 24, Adrian Michalski – 26 (na 123 startujących). Wśród dziewcząt Aleksandra Gromek zajęła 8, a Anna Krzaczkowska 13 miejsce (wystartowało 38 zawodniczek).

Udany występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, jednocześnie zawodników UKS Gim Dwójka (wszyscy w pierwszej połówce tabeli) cieszy trenerów i rodziców. Wywalczenie pierwszego miejsca w kategorii uczniów klas IV-VI jest nie lada wyczynem, gdy weźmie się pod uwagę, że w pokonanym polu zostały takie szkoły jak SP 2 z Rybnika czy SP 8 z Chrzanowa. Szkoły z wielkimi tradycjami szachowymi oraz wybitnymi trenerami Kariną Szczepkowską (srebrną medalistką Olimpiady Szachowej w Baku, wielokrotną mistrzynią Polski) czy Jackiem Bielczykiem (wielokrotnym reprezentantem Polski na Olimpiadach Szachowych, mistrzem Polski), którzy na co dzień prowadzą zajęcia w tych szkołach. Wyniki osiągnięte przez podopiecznych Elżbiety i Ryszarda Żądłów są budujące zarówno dla wychowanków, jak i trenerów. Świadczą jednocześnie o dobrej pracy z szachami w tomaszowskiej dwójce. Słowa podziękowania należą się rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji wyjazdu na Mistrzostwa do Katowic.